Įgyvendinti projektai

 

Projektas „Kultūrinis turizmas“ (2020-08-13 paramos sutarties Nr. 1S-279, įgyvendinamas  pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonę

Palangoje naujos interaktyvios pramogos

Palangos turizmo informacijos centras įgyvendino Projektą „Kultūrinis turizmas“, (2020-08-13 paramos sutarties Nr. 1S-279), įgyvendinamo pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonę ir finansuojamą Europos Sąjungos.

Pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti vieningą turizmo paslaugų sistemą Baltijos jūros regiono kurortuose, kurie pristato savo kultūrinį ir istorinį paveldą, siekiant pritraukti daugiau vietos ir užsienio turistų.

Projekto rezultatai:

 1. Sukurtas turistinis maršrutas „Palanga vakar ir šiandien“, kuris supažindina Palangos svečius bei lankytojus su kurorto istorija bei kurorto raida. Sukurtas maršrutas skirtingoms amžiaus grupėms, skatinantis vienos kelionės metu aplankyti šiandieninį Palangos kurortą ir taip pat pakeliauti laiko mašina Palangos turizmo informacijos centre žiūrint 3D edukacinį filmą, kuriame pasitelkiant animuotus vaizdus pristatoma Palangos kurorto istorija per svarbiausius kurorto raidą reprezentuojančius objektus.
 2. VR ir 3D edukacinis filmas, Palangos turistams pristatomas filmas pirmą kartą panaudojant 3D technologijas suteiks papildomų emocijų ir leis pajausti to meto dvasią. Ši technologija padeda turistams labiau įsitraukti į filmą, daro jį patrauklesnį ir patrauklesnį, taip pat padeda išsamiau parodyti filmo scenas. 3D technologijos įtraukimas pritraukia įvairesnę auditoriją, net tuos, kuriems istoriniai filmai gali pasirodyti nuobodūs. Pažiūrėjus 3D filmo versiją žiūrovai galės patirti naujų potyrių pakeliaudami Virtualios realybės kelionėjepo Palangos kurorto objektus ir susipažins su įvairiomis istorijomis bei patirs naujų įspūdžių.
 3. Fotoparoda „Palanga vakar ir šiandien“. Fotografijų parodos tikslas – reprezentatyviai perteikti Palangos kurorto istorinio ir kultūrinio paveldo unikalumą, atskleidžiant svarbiausius kurorto raidos laikotarpius: iki XIX a. pr., Grafų Tiškevičių valdymo laikotarpis, tarpukaris, sovietmetis ir dabartis. Paroda siekiama pristatyti fiksuotus vaizdus, leidžiančius lankytojams paklaidžioti po istorinį Palangos kurortą ir pažvelgti į šiuolaikišką bei didelio poilsiautojų susidomėjimo sulaukiantį pajūrio kurortą. Istorija keičia kurorto veidą, o fotografija, įamžinusi praeitį, kviečia prisiminti istorinį Palangos kurortą bei susieti jį su dabarties realijomis.
 4. Paroda ypač patiks mažiesiems lankytojams – visus eksponatus galima liesti, dėliojant magnetus – išrinkti ir vėl sudėti nuotraukų dėliones.
 5. Fotobūdelė. Sukurta istorinių nuotraukų ekspozicija, vaizduojanti kurortų istorinę raidą. Teminės nuotraukos, kurių fone lankytojai galės nusifotografuoti Palangos turizmo informacijos centre leis susikurti unikalias nuotraukas ir dalintis jomis su draugais lektroniniu paštu bei gauti iš karto pagamintą nuotrauką, tari įrodymą, kad Palangoje galima keliauti laiko mašina….
 6. Sukurtas turistinis maršrutas „Palanga vakar ir šiandien“, kuris supažindina Palangos svečius bei lankytojus su kurorto istorija bei kurorto raida, pristatomas leidinyje „Palanga vakar ir šiandien“. Leidinio tekstas parengtas lietuvių, anglų, vokiečių, latvių, lenkų bei rusų kalbomis. Bendras leidinių skaičius 8000 egzempliorių.
 7. Sukurtą VR ir 3D filmą „Palangos istorijos“ atvaizduoti ir pristatyti lankytojams reikalinga įranga, projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo įsigytas ekranas ir projektorius, 30 vienetų 3D akinių bei 20 vienetų VR akinių, kurių pagalba Palangos turizmo informacijos centro lankytojų salėje įraengta Interaktyvi zona, kurioje lankytojai pradeda istorinę kelionė po Palangos kurortą.
 8. 4 planšetiniai kompiuteriai skirti lankytojams palengvinti informacijos paiešką apie Palangos kurorto lankomus objektus bei kitą turizmo informaciją.
 9. Patobulinta Palangos miesto turizmo informacijos ženklinimo sistema: Palangos kurorto teritorijoje įrengta 10 stacionarių informacinių stendų, žyminčių lankomus objektus ir padedantys kuo geriau pažinti Palangos kurorto istoriją.
 10. Siekiant pristatyti įgyvendinto projekto rezultatus bei pasidalinti gerąja patirtimi, Palangos turizmo informacijos centras 2022 m. rugpjūčio 8 d. suorganizavo konferenciją, kurios metu ZOOM platformoje Projekto darbo grupės nariai pristatė įgyvendintą projektą.
 11. Palangos turizmo informacijos centras rugpjūčio 9 d. sukvietė kurorto svečius į Palangos kurorto muziejų, kuriame surengė Projekto „Kultūrinis turizmas“, (2020-08-13 paramos sutarties Nr. 1S-279), įgyvendinamo pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonę, pristatymą. Renginio metu Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė pristatė naują turistinį maršrutą „Istorinė Palanga vakar ir šiandien“, kuriuo kviesime keliauti mūsų svečius po Palangos istorinius laikotarpius atrandant lankomus objektus. interaktyvią parodą. Renginio svečiai galėjo išbandyti kelionę laikų po istorinę Palangą žiūrint 3D filmą „Palangos istorijos“ bei sudalyvauti virtualios realybės mini turuose.

Rasa Kmitienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė sako, kad šios naujos pramogos ypatingai aktualios jauniesiems kurorto svečiams, kuriems tradiciniai pažinties su istorija būdai ne visada patinka. Tad pasitelkiant virtualios realybės galimybes ir jaunieji svečiai sužinos daugiau apie mūsų miesto istoriją. Projektas yra išskirtinis, nes bus Edukaciniuose virtualios realybės klipuose su žaidybiniais elementais kurorto istorija, perteikiama per 3 svarbiausius laikotarpius: kurortas iki XIX a. pradžios, Grafų Tiškevičių valdymo laikotarpis ir Tarpukaris.

Nauji, novatoriški, į rinką orientuoti paslaugų pasiūlymai užtikrins mažesnį sezoniškumą, pagerins kurorto įvaizdį ir patenkins platesnius įvairių turistų amžiaus grupių poreikius. Įgyvendinus projektą bus gilinamos kultūrinio, istorinio paveldo žinios.

Projekto pradžia – 2020-08-14.

Projekto pabaiga – 2022-08-13.

Bendras projekto biudžetas – 333 743,64 EUR.

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Palangos turizmo informacijos centrui – 268132,61 EUR, iš jų – 243756,79 EUR finansuojama programos lėšomis, 24 375,82 EUR – Palangos turizmo informacijos centro lėšomis.

______________________________________________________________________________________________________________

Projektas „TourInfoNet“

Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų  vykdo Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.

2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos tikslas – skatinti ekonominį ir socialinį vystymąsi ES bei Rusijos pasienio regionuose, sprendžiant bendras problemas ir iššūkius, bei skatinant bendradarbiavimą tarp kaimyninių tautų. Pagal šią Programą ne pelno siekiančios organizacijos iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų kartu su partneriais iš Kaliningrado srities įgyvendina bendrus projektus, kuriuos iš dalies finansuoja ES.

Projekte dalyvauja trys šalys:

 • Rusija (Kaliningrado sritis): Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras, Kaliningrado ekonomikos ministerija, Svetlogorsko turizmo informacijos centras.
 • Lenkija (Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijos): Pamario regioninė turizmo organizacija, Varmijos Mozūrų regioninė turizmo organizacija.
 • Vakarų Lietuva: Palangos turizmo informacijos centras, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras.

Projekto veiklas Lietuvoje koordinuoja Palangos turizmo informacijos centras.

Projekto tikslas – apjungti šių regionų turizmo informaciją į vieną bendrą sistemą. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurtas vieningas internetinis portalas,  pastatyti infoterminalai, sukurti regioną populiarinantys leidiniai: žemėlapiai, renginių kalendoriai, regionų gidai. Infoterminalai stovi: Palangoje, Klaipėdoje, Gargžduose gausiai turistų lankomose vietose. Taip pat buvo sukurta technologija, kurios pagalba suskaičiuoti turistų srautai TIC’uose.

Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras buvo atsakingas už projekto metu numatytą leidybą: išleistas spalvingas bei informatyvus viso regiono renginių kalendorius 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, lenkų.

Projekto ES dalinis finansavimas yra 317 326,95 eurų (1095666,49 Lt). Projekto trukmė – 22 mėnesiai.

Europos Sąjunga yra sudaryta iš 28 valstybių narių, kurios nusprendė palaipsniui suvienyti savo žinias, išteklius ir likimus. Per 50 plėtros metų jos kartu sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvarios plėtros zoną, tuo pačiu išlaikydamos kultūrų įvairovę, toleranciją ir asmens laisves. Europos Sąjunga yra įsipareigojusi dalintis savo pasiekimais ir savo vertybėmis su šalimis ir tautomis už savo ribų.

www.tourinfonet.net/lt

______________________________________________________________________________________________________________

Projektas „Gintaro kelionė“

Palangos miesto savivaldybė kartu su Neringos kurortu – parengė ir įgyvendino projektą „Gintaro kelionė“. Projekto metu didintas Palangos bei Neringos kurortų kultūros ir gamtos paveldo objektų, susijusių su gintaru žinomumas ir lankomumas.

Į projektą įtrauktas 21 objektas iš Palangos ir Neringos, susijęs su gintaru. Objektų žinomumui ir lankomumui didinti pasitelktos šios priemonės: papildytos realybės ir virtualios realybės 360 turinys, mobilioji aplikacija bei žaidybinė platforma ir kt.

Siekiant populiarinti Palangos bei Neringos kurortus Lietuvoje ir užsienio šalių turizmo rinkose bei didinti gamtos ir kultūros paveldo objektų žinomumą ir lankomumą, buo vykdoma elektroninės rinkodaros kampanija, kuri apima reklamą socialiniuose tinkluose, paieškos sistemose, vaizdinės reklamos tinkluose, specializuotuose kelionių portaluose bei kitas komunikacijos priemones.

Projekto pavadinimas – „Gintaro kelionė“

Projekto vykdytojas – Palangos miesto savivaldybė

Bendra projekto vertė – 249.322,91 Eur

Paramos suma – 211.924,48 Eur

Įgyvendinimo vieta – Neringos ir Palangos miesto savivaldybės

Projektas parengtas įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“. Projekto finansavimo ir administravimo sutartis su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašyta 2016 m. liepos 25 d. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Projekto vykdymo pabaiga – 2018-07-25

Svetainė: www.gintarokelione.lt

Projektas socialiniuose tinkluose:

______________________________________________________________________________________________________________

Sakralinio kultūros paveldo objekto pritaikymas turizmo ir visuomenės reikmėms

Projekto vykdytojas – Palangos miesto savivaldybės administracija. Projekto partneris – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija.

Projekto tikslas – padidinti Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios aktualumą, lankomumą ir žinomumą, visuomenės informuotumą apie juos supančią aplinką, taip pritraukiant naujus lankytojų srautus.

Projekto rezultatai – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšte, kurio aukštis siekia 60 metrų, suremontuoti laiptai, pakeistos žaliuzės, įstiklinti vitražai. 21,4 metrų aukštyje baigiamoje įrengti apie 18 kv. metrų ploto apžvalgos aikštelėje. Ji įrengta taip, kad lankytojai galėtų matyti ir varpus, jų mechanizmą – pakeistos varpus laikančios konstrukcijos.

Įgyvendinimo laikas – 2016–2018 m.

Paramos suma – 101.961,48 EUR

Projekto vertė – 157.543,18 EUR

Finansavimo šaltiniai – 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa, Europos regioninės plėtros fondas. Palangos miesto savivaldybės biudžeto lėšos.

______________________________________________________________________________________________________________