Įgyvendinti projektai

1. Projektas „TourInfoNet“

Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų  vykdo Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.

2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos tikslas – skatinti ekonominį ir socialinį vystymąsi ES bei Rusijos pasienio regionuose, sprendžiant bendras problemas ir iššūkius, bei skatinant bendradarbiavimą tarp kaimyninių tautų. Pagal šią Programą ne pelno siekiančios organizacijos iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų kartu su partneriais iš Kaliningrado srities įgyvendina bendrus projektus, kuriuos iš dalies finansuoja ES.

Projekte dalyvauja trys šalys:

  • Rusija (Kaliningrado sritis): Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras, Kaliningrado ekonomikos ministerija, Svetlogorsko turizmo informacijos centras.
  • Lenkija (Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijos): Pamario regioninė turizmo organizacija, Varmijos Mozūrų regioninė turizmo organizacija.
  • Vakarų Lietuva: Palangos turizmo informacijos centras, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras.

Projekto veiklas Lietuvoje koordinuoja Palangos turizmo informacijos centras.

Projekto tikslas – apjungti šių regionų turizmo informaciją į vieną bendrą sistemą. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurtas vieningas internetinis portalas,  pastatyti infoterminalai, sukurti regioną populiarinantys leidiniai: žemėlapiai, renginių kalendoriai, regionų gidai. Infoterminalai stovi: Palangoje, Klaipėdoje, Gargžduose gausiai turistų lankomose vietose. Taip pat buvo sukurta technologija, kurios pagalba suskaičiuoti turistų srautai TIC’uose.

Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras buvo atsakingas už projekto metu numatytą leidybą: išleistas spalvingas bei informatyvus viso regiono renginių kalendorius 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, lenkų.

Projekto ES dalinis finansavimas yra 317 326,95 eurų (1095666,49 Lt). Projekto trukmė – 22 mėnesiai.

Europos Sąjunga yra sudaryta iš 28 valstybių narių, kurios nusprendė palaipsniui suvienyti savo žinias, išteklius ir likimus. Per 50 plėtros metų jos kartu sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvarios plėtros zoną, tuo pačiu išlaikydamos kultūrų įvairovę, toleranciją ir asmens laisves. Europos Sąjunga yra įsipareigojusi dalintis savo pasiekimais ir savo vertybėmis su šalimis ir tautomis už savo ribų.

www.tourinfonet.net/lt

 

2. Projektas „Gintaro kelionė“

Palangos miesto savivaldybė kartu su Neringos kurortu – parengė ir įgyvendino projektą „Gintaro kelionė“. Projekto metu didintas Palangos bei Neringos kurortų kultūros ir gamtos paveldo objektų, susijusių su gintaru žinomumas ir lankomumas.

Į projektą įtrauktas 21 objektas iš Palangos ir Neringos, susijęs su gintaru. Objektų žinomumui ir lankomumui didinti pasitelktos šios priemonės: papildytos realybės ir virtualios realybės 360 turinys, mobilioji aplikacija bei žaidybinė platforma ir kt.

Siekiant populiarinti Palangos bei Neringos kurortus Lietuvoje ir užsienio šalių turizmo rinkose bei didinti gamtos ir kultūros paveldo objektų žinomumą ir lankomumą, buo vykdoma elektroninės rinkodaros kampanija, kuri apima reklamą socialiniuose tinkluose, paieškos sistemose, vaizdinės reklamos tinkluose, specializuotuose kelionių portaluose bei kitas komunikacijos priemones.

Projekto pavadinimas – „Gintaro kelionė“

Projekto vykdytojas – Palangos miesto savivaldybė

Bendra projekto vertė – 249.322,91 Eur

Paramos suma – 211.924,48 Eur

Įgyvendinimo vieta – Neringos ir Palangos miesto savivaldybės

Projektas parengtas įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“. Projekto finansavimo ir administravimo sutartis su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašyta 2016 m. liepos 25 d. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Projekto vykdymo pabaiga – 2018-07-25

Svetainė: www.gintarokelione.lt

Projektas socialiniuose tinkluose:

3. Sakralinio kultūros paveldo objekto pritaikymas turizmo ir visuomenės reikmėms

Projekto vykdytojas – Palangos miesto savivaldybės administracija. Projekto partneris – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija.

Projekto tikslas – padidinti Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios aktualumą, lankomumą ir žinomumą, visuomenės informuotumą apie juos supančią aplinką, taip pritraukiant naujus lankytojų srautus.

Projekto rezultatai – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšte, kurio aukštis siekia 60 metrų, suremontuoti laiptai, pakeistos žaliuzės, įstiklinti vitražai. 21,4 metrų aukštyje baigiamoje įrengti apie 18 kv. metrų ploto apžvalgos aikštelėje. Ji įrengta taip, kad lankytojai galėtų matyti ir varpus, jų mechanizmą – pakeistos varpus laikančios konstrukcijos.

Įgyvendinimo laikas – 2016–2018 m.

Paramos suma – 101.961,48 EUR

Projekto vertė – 157.543,18 EUR

Finansavimo šaltiniai – 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa, Europos regioninės plėtros fondas. Palangos miesto savivaldybės biudžeto lėšos.

This site is registered on wpml.org as a development site.