Projektas „TourInfoNet“

Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų  vykdo Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.

2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos tikslas – skatinti ekonominį ir socialinį vystymąsi ES bei Rusijos pasienio regionuose, sprendžiant bendras problemas ir iššūkius, bei skatinant bendradarbiavimą tarp kaimyninių tautų. Pagal šią Programą ne pelno siekiančios organizacijos iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų kartu su partneriais iš Kaliningrado srities įgyvendina bendrus projektus, kuriuos iš dalies finansuoja ES.

Projekte dalyvauja trys šalys:

  • Rusija (Kaliningrado sritis): Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras, Kaliningrado ekonomikos ministerija, Svetlogorsko turizmo informacijos centras.
  • Lenkija (Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijos): Pamario regioninė turizmo organizacija, Varmijos Mozūrų regioninė turizmo organizacija.
  • Vakarų Lietuva: Palangos turizmo informacijos centras, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras.

Projekto veiklas Lietuvoje koordinuoja Palangos turizmo informacijos centras.

Projekto tikslas – apjungti šių regionų turizmo informaciją į vieną bendrą sistemą. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurtas vieningas internetinis portalas,  pastatyti infoterminalai, sukurti regioną populiarinantys leidiniai: žemėlapiai, renginių kalendoriai, regionų gidai. Infoterminalai stovi: Palangoje, Klaipėdoje, Gargžduose gausiai turistų lankomose vietose. Taip pat buvo sukurta technologija, kurios pagalba suskaičiuoti turistų srautai TIC’uose.

Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras buvo atsakingas už projekto metu numatytą leidybą: išleistas spalvingas bei informatyvus viso regiono renginių kalendorius 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, lenkų.

Projekto ES dalinis finansavimas yra 317 326,95 eurų (1095666,49 Lt). Projekto trukmė – 22 mėnesiai.

Europos Sąjunga yra sudaryta iš 28 valstybių narių, kurios nusprendė palaipsniui suvienyti savo žinias, išteklius ir likimus. Per 50 plėtros metų jos kartu sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvarios plėtros zoną, tuo pačiu išlaikydamos kultūrų įvairovę, toleranciją ir asmens laisves. Europos Sąjunga yra įsipareigojusi dalintis savo pasiekimais ir savo vertybėmis su šalimis ir tautomis už savo ribų.

www.tourinfonet.net/lt