Projektas Nr. LT-RU-2-079 „Gintaro pakrantė“  (2020-06-11 Paramos sutarties Nr. 1S-199)

 

 

 

 

 

Palangos turizmo informacijos centras įgyvendino 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LT-RU-2-079 „Gintaro pakrantė“ (2020-06-11 Paramos sutarties Nr. 1S-199)

Siekiant skatinti vietinių bei užsienio turistų skaičiaus didinimą bei populiarinti žinias apie istorinio ir gamtos paveldą Palangos turizmo informacijos centras įgyvendino 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programos Nr. LT-RU-2-079 „Gintaro pakrantė“ (2020-06-11 Paramos sutarties Nr. 1S-199), finansuojamą Europos Sąjungos.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti susidomėjimą istorijos ir gamtos paveldu, didinti visuomenės susidomėjimą lankyti kultūros paveldo objektus pasyviojo turistinio sezono met, siekiant didinti apgyvendintų turistų skaičių Vakarų Lietuvos regione.

Projekto tikslinė grupė – vietiniai ir užsienio turistai.

Projekto veikla ir sukurti rezultatai suteikia galimybč didinti įvairaus amžiaus turistus iš įvairių šalių, kurie domisi kultūra ir istorija, siekia pažinti Baltijos jūros regioną.

Projekto rezultatai:

 • Sukurtas turistinis „Gintaro maršrutas“;
 • Parengta turizmo sektoriaus analizė;
 • Parengta Palangos turizmo paslaugų bazė; 
 • Suorganizuoti turizmo paslaugų teikėjų bei darbuotojų vidiniai ir išoriniaimokymai;
 • Parengtas ir išleistas „Gintaro maršruto“ keliautojo vadovas (lietvių, anglų, vokiečių rusų kalbomis);
 • Parengtas ir išleistas „Gintaro maršrutas Palangoje“ lankstinukas (lietvių, anglų, vokiečių rusų kalbomis);
 • Parengtas ir išleistas „Gintaro maršrutas Palangoje“ žemėlapis;
 • Įrengtos Eco sun stotelės Palangoje ir Šventojoje;
 • Įrengti informaciniai terminalai Palangoje ir Šventojoje;
 • Sukurtas video filmas „Gintaro maršrutas“ 40 min. trukmės (lietvių, anglų, vokiečių rusų kalbomis);
 • Palangos turizmo informacijos centro lankytojų salė atnaujinta ir pritaikyta lankytojams.
 • Suorganizuotos konferencijos bei projekto viešinimo kampanija.

XIX ir XX a. Palangos architektūra atspindi vieną ryškiausių šio kurorto etapų – ambicingą kilmingos grafų Tiškevičių šeimos epochą ir modernios poilsio kultūros pradžią Lietuvoje. To meto pastatų formų bei stilių įvairovė kūrė išskirtinį kurorto įvaizdį. Iki šių dienų išliko Tiškevičių valdymo laikotarpiu statyti įspūdingi objektai: rūmų ir parko ansamblis, neogotikinė bažnyčia, kurhauzas, vilos ir vasarnamiai, susitelkę istorinėje kurorto dalyje. Idėja sukurti turistinį maršrutą gintaro tema gimė Palangos turizmo informacijos centro komandai, kuri kartu su turizmo ekspertų pagalba atrinko objektus bei sukūrė maršrutą, kurį sudaro gamtos ir kultūros objektai turintys sąsjų su gintaru.

Norėdami supažindinti turistus su surinkta informacija ir sukurtu turistiniu maršrutu, sukurti informaciniai keliautojo vadovai, lankstinukai bei žemėlapiai. Kūrimo ir leidybos procesą įgyvendino palangos turizmo informacijos centro darbuotojai ir išorės ekspertai. Ši informacinė medžiaga suteiks galimybę viešinti sukurtą maršrutą bei skleisti informaciją apie Palangoje teikiamas turizmo paslaugas.

Video filmas, kurį sudaro 10 video klipų apie į Gintaro maršrutą įtrauktus objektus po 4 minučių mini turai, kurie rodomi Palangos turizmo iformacijos centro interaktyvioje erdvėje. Bendra filmo trukmė – 40 min. (10 dalių * 4 min.), Filmas sukurtas 4 kalbomis (lietuvių, rusų, anglų, vokiečių).

Eco sun stotelės Palangoje ir Šventojoje suteikia galimybę kurorto svečiams bei lankytojams įkrauti elektros prietaisus , naudotis smulkiojo remonto įrankiais dviračių, paspirtukų ir kt. transporto priemonių remontui.

Informaciniai terminalai su programine įranga suteikia daugiau informacijos apie lankomus objektus, bei sukurtą turistinį maršrutą, bei teikiamas turizmo paslaugas Palangoje.

Atnaujintos turizmo informacijos centro patalpos – lankytojų salėje įrangta interaktyvi zona, kurioje eksponuojamas sukurtas videofilmas apie sukurtą turistinį maršrutą. Lankytojams sukurta lankytojų aptarnavimo zona, darbuotojams bei lankytojams įrengtos poilsio zonos. Atnaujintos patalpos sudaro galimybę teikti kokybiškas turizmo informacijos paslaugas

Projekto naujovė grindžiama unikaliu bendrų tarptautinių gintaro turų kūrimu ir vietos amatininkų dalyvavimu. Įgyvendinant projektą sukurta nauja sąsaja tarp kultūros objektų ir gintaro meistrų, amatininkų regione. Tai padės skatinti turizmą mažuose miestuose, gyvenvietėse ir taip pat rems amatininkus šiose vietose. Naujos turizmo paslaugos, susijusios su gintaru, bus prieinamos ir reklamuojamos visus metus ir skatinant vietos kultūrą. Be to, turistai bus skatinami keliauti dviračiais, pėsčiomis. Tai padidins supratimą apie ekologines problemas ir padidins kelionių dalyvių fizinį aktyvumą.

Projekto naujumas taip pat atsispindės naudojant naujas technologijas ir priemones. Šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbu atsižvelgti į jos poreikius ir pakeisti paslaugų teikimo būdą. Taip pat visa sukurta medžiaga skatins pritraukti įvairių amžiaus grupių turistus. Pasirinktas turinys, įrankiai ir įranga naudojami teikiant informaciją apie Palangos kurortą, Klaipėdos regioną, pasiekiantį kuo platesnę auditoriją.

Palangos turizmo paslaugas teikiantys verslininkai bei informacijos centro darbuotojai stengiasi kurorto svečiams pasiūlyti vis naujų ir dar nebandytų pramogų ar paslaugų. Ne išimtis ir 2023 metų laikotarpis.

Turizmo informacijos centro interaktyvioje zonoje lankytojai gali keliauti laiko kelionėje ir pamatyti kaip kūrėsi Palangos kurortas 3D ir  virtualios realybės technologijų pagalba. Interaktyvi paroda leidžia kiekvienam lankytojui atskleisti laiko paslaptį ir susipažinti su istoriniais kurorto pastatais bei pamatyti kaip šie pastatai atrodo šiandien…. Prisiminimui, kad lankytasi Palangoje kiekvienas centro lankytojas galės nusifotografuoti ir išsiųsti nuotrauką istorinės Palangos fone (pasirinkimui Jūs turėsite 10 pasiūlytų variantų) savo artimiesiems ar pačiam sau…. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai suteiks informaciją apie kurorte organizuojamus kultūrinius, sportinius bei kitus renginius, patars kur skaniai pavalgyti kur pasimėgauti SPA ir sveikatinimo malonumais, pasiūlys įdomiausias vietas mažyliams. Organizuojamos ekskursijos po Palangos kurortą bei parduodami suvenyrai bei bilietai į renginius.

_____________________________________________________________________________

Projekto pradžia – 2020-06-11

Projekto pabaiga – 2023-03-10

Bendras projekto biudžetas – 427 043,20 EUR.

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Palangos turizmo informacijos centrui – 379 125,92 EUR, iš jų – 341 213,32 EUR finansuojama programos lėšomis, 37 912,60 EUR – Palangos turizmo informacijos centro lėšomis.

 

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Rasa Kmitienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė (el. p. rasa.kmitiene@visit-palanga.lt, tel. 8 (460) 48822.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Palangos turizmo informacijos centras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.