Projektas Nr. LT-RU-2-065 „Baltijos regiono kultūrinis turizmas” (2020-08-14 Paramos sutarties Nr. 1S-279)

Palangos turizmo informacijos centras įgyvendina projektą Nr. LT-RU-2-065 „Baltijos regiono kultūrinis turizmas” (2020-08-14 Paramos sutarties Nr. 1S-279) pagal 2014­–2020 m. Europos kaimynystės priemonę, finansuojamą Europos Sąjungos.

 

Pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti vieningą turizmo paslaugų sistemą Baltijos jūros regiono kurortuose, kurie pristato savo kultūrinį ir istorinį paveldą, siekiant pritraukti daugiau vietos ir užsienio turistų.

 

Projekto įgyvendinimo metu planuojama  įgyti reikalingą įrangą . Įgyvendinus projektą planuojama teikti naujas sujungtas paslaugas: 3D filmą, turistinį turą ir parodas. Minėtos paslaugos bus teikiamos ištisus metus ir bus pritaikytos skirtingų amžiaus grupių tos šalies ar užsienio poilsiautojams. Bendradarbiavimo projekto veiklos įgyvendinimas Lietuvoje  leis sukurti tarptautinį turizmo tinklą. Palangos TIC ne tik skleis informaciją apie savo regioną, jo istoriją, kultūrą ir tradicijas, bet ir kvies lankytojus patiems susipažinti ir dalyvauti įvairiose veiklose. Projekto įgyvendinimas padės padidinti Palangos kurorto populiarumą, pritraukti daugiau turistų, pakeisti jų požiūrį ir pagilinti žinias apie Baltijos jūros regioną.

 

Planuojama įgyvendinti dar vieną novatorišką projekto aspektą, kurio metu būtų pritaikomi unikalūs rezultatai ir technologijos. Viena iš projekto veiklų yra susijusi su technologijomis, kurios dar niekada nebuvo naudojamos šiuose regionuose – edukaciniu 3D filmu. Šis formatas padeda turistams labiau įsitraukti į filmą, daro jį patrauklesnį. Dėl to istorinis filmas pritraukia įvairesnę auditoriją. Taip pat, niekada nebuvo organizuota nuotraukų ekspozicija, vaizduojanti Palangos kurorto istorinę raidą. Teminės nuotraukos, kurias lankytojai galės padaryti foto kabinoje, padeda noriai įsitraukti į užsiėmimą.

 

Palangos TIC atsakingas už edukacinio 3D filmo, turo ir jo informacinio vadovo sukūrimą bei nuotraukų ekspozicijos organizavimą kartu su aukštos kvalifikacijos ekspertų pagalba. Taip pat, projekto metu bus organizuojama konferencija ir renginys , kuriuose dalyvaus turizmo profesionalai bei Palangos kurorto svečiai. Palangos TIC paruoš ir papildys savo patalpas reikalinga įranga (foto kabina, planšetės, 3D filmo įranga). Projekto komandą sudarys ir pirkimų specialistas, kuris bus atsakingas už prekių, darbų ir paslaugų pirkimą ir užtikrins, kad visos jos būtų aukštos kokybės.

 

Projekto pradžia – 2020-08-14.

 

Projekto pabaiga – 2022-08-13.

 

Bendras projekto biudžetas – 333 743,64 EUR.

 

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Palangos turizmo informacijos centrui – 268132,61 EUR, iš jų – 243756,79 EUR finansuojama programos lėšomis, 24 375,82 EUR – Palangos turizmo informacijos centro lėšomis.