Palanga šiandien

Palanga – sveikatingumą skatinantis Lietuvos kurortas, į kurį poilsiautojus traukia noras atitrūkti nuo kasdieniškos urbanizuotos aplinkos ir pasisemti jėgų iš natūralių sveikatos šaltinių – saulės spindulių, jūros vandens bei švaraus ir gaivaus pajūrio bei pušynų oro.

Didžiausias Palangos turtas – smulkaus, švelnaus smėlio paplūdimiai su kopomis ir pušynai. Žalumoje paskendęs kurortas su jūron įbridusiu tiltu, kuriuo kas vakarą palydėti besileidžiančios saulės traukia poilsiautojai, vilioja ne tik ilsėtis, bet ir gydytis. Palangą yra pamėgę visi – vieni ją linksmą, šėliojančią ir nuotaikingą aplanko vasarą, kitiems kurortas patinka tuomet, kai alsuoja ramybe ir romantika – rudenį ar žiemą. Palangoje gausu įvairių koncertų, sporto renginių, o taip  pat  ir mažiesiems pajūrio svečiams pritaikytų pramogų.

Palanga dar tarpukariu garsėjo kaip sveikatą suteikiantis ir jėgas grąžinantis kurortas. Šio kurorto gamtines gydomąsias savybes – jodo prisotintą orą, gaivų pušyno kvapą, mineralinio vandens gręžinius, druskingą jūros vandenį – yra pripažinę daugelis mūsų šalies ir užsienio medicinos autoritetų. Šiandien Palangoje sveikatos pasisemti galima ir gausybėje SPA, sanatorijų, sveikatos centrų, kuriuose teikiamos įvairiausios gydomosios ir jėgas sugrąžinančios procedūros. Vienas iš didžiausių vasaros poilsio Palangoje malonumų – galimybė pasinerti į Baltijos bangas ar mėgautis saulės voniomis, jaukiai įsitaisius ant švelnaus ir smulkaus pajūrio smėlio. Išskirtinį, aukščiausią kokybę užtikrinantį poilsį garantuoja Birutės parko paplūdimys, kuriam nuo 2003 m. kasmet suteikiama Mėlynoji vėliava.