Susitikimas su teatrologė Audronė Girdzijauskaite ir knygos „Kovido meto užrašai” pristatymas

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečia į knygos pristatymą. „Ramybės“ galerijoje teatrologė Audronė Girdzijauskaitė pristatys savo naujausią daugiažanrių tekstų rinktinę „Kovido meto užrašai“. Knygos autorę kalbins literatūrologas dr. Marijus Šidlauskas.
Audronė Girdzijauskaitė – daugiau nei 700 straipsnių, monografijų, prisiminimų knygų autorė. Naujausioje tekstų rinktinėje „Kovido meto užrašai” autorė jungia dabarties procesų apmąstymo bei prisiminimų rašymo talentą ir taip įtraukia į savo asmeninę pandemijos meto kasdienybę. Šioje knygoje A. Girdzijauskaitė dalijasi asmeninėmis patirtimis ir prisiminimais, apmąsto pandemijos paveiktos šiuolaikinės Lietuvos kultūros slinktis. Susitikimo metu renginio svečių laukia ištraukos iš naujausios knygos ir pasakojimai apie Lietuvos teatro kūrėjus, kuriuos ji pažinojo ir tyrinėjo – Rimą Tuminą, Eimuntą Nekrošių, Ireną Aleksaitę ir daugelį kitų.
Kone šešis dešimtmečius besitęsianti teatrologės, menotyrininkės, eseistės veikla unikali savo apimtimi ir autentiškumu. „Gausi ir įvairialypė A. Girdzijauskaitės teatro kritika atveria plačią XX a. antros pusės – XXI a. pr. Lietuvos teatro gyvenimo ir jo kontekstų panoramą – tarytum sutelkia didžiulį archyvą būsimoms lietuvių teatro istorijoms, būsimoms kitų autorių didžiosioms temoms (…). Galima pasakyti ir taip: teatras šioje kritikoje atsiveria ne tik kaip tai, kas tiesiog vyksta, bet ir kaip tai, kas vykdamas neišvengiamai provokuoja jausmus – jaudina, piktina, džiugina, liūdina, juokina, erzina, atstumia, šiurpina ir pan. Ko gero, būtent šis emocinis A. Girdzijauskaitės atvirumas teatrui – šis jos nuoširdumas teatro akivaizdoje – leidžia jai kiekvieną sykį atrasti vis kitokį ir, regis, tam sykiui patį tinkamiausią priėjimą prie jo – kiekvieną kartą išrasti vis kitokį kritinės refleksijos metodą. Šia prasme A. Girdzijauskaitės teatro kritika yra ne tik patikima, bet ir gyva, originali ir kūrybiška; ją visada nepaprastai įdomu skaityti“, – apie A. Girdzijauskaitės kaip kritikės veiklą rašė teatrologė Šarūnė Trinkūnaitė.

Data

2023-09-07
Expired!

Laikas

17:30 - 18:30

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Ramybės galerija
Vytauto g. 35, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.