Susitikimas su knygų autoriumi Andriumi Kleiva

𝐕𝐚𝐬𝐚𝐫𝐢𝐨 𝟏𝟓 𝐝. 𝟏𝟔.𝟑𝟎 𝐯𝐚𝐥. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje turėsite unikalią progą susitikti su palangiškiu, senosios gimnazijos alumnu, rašytoju 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢 𝐊𝐥𝐞𝐢𝐯𝐚.
Andrius Kleiva – Paryžiaus politinių mokslų instituto absolventas, LRT radijo bendradarbis ir dviejų, bestseleriais tapusių ir gerai skaitytojams jau pažįstamų knygų apie Japoniją autorius. Šiemet į Vilniaus knygų mugę sugrįžtantį Andrių Kleivą surasite prie debiutinės „Kaip veikia Japonija“ (2018m.) ir antrosios „Ką veikia Japonija“(2023 m.) knygų stendų, o susirinksiantiems Palangos viešojoje bibliotekoje jų autorius atsakys į „𝟖 𝐝𝐚𝐳̌𝐧𝐢𝐚𝐮𝐬𝐢𝐚𝐢 𝐮𝐳̌𝐝𝐮𝐨𝐝𝐚𝐦𝐮𝐬 𝐤𝐥𝐚𝐮𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬 𝐚𝐩𝐢𝐞 𝐣𝐚𝐩𝐨𝐧𝐮𝐬 𝐢𝐫 𝐣𝐮̨ 𝐬̌𝐚𝐥𝐢̨“.
Andriaus nuotykis Japonijoje prasidėjo atsitiktinai – trečiaisiais universiteto metais išvažiavus į šią šalį pagal studentų mainų programą. Gyvendamas ten ieškojo tokio japoniško gyvenimo, į kokį turistai nedrįsta arba neturi laiko pažiūrėti.
„Kaip veikia Japonija“ – debiutinė autoriaus knyga (2018 m.), pirmųjų Japonijoje praleistų metų panorama. Kalba, darbas, tarptautiniai santykiai, požiūris į užsieniečius, maistas, studijos, šeima, subkultūros – daugybė temų, paverčiančių šią knygą ne tik nepaprastai egzotišku, spalvingu ir patraukliu įvadu į šiuolaikinę Japoniją, bet ir gidu tiems, kurie ruošiasi šią šalį patirti savo kailiu.
„Ką veikia Japonija“ (išleista 2023 m.) – knyga apie Japoniją be įvaizdžio, tokią, kokią ją autorius mato, pats tapdamas jos dalimi. Tai ir pokalbiai su žmonėmis, kurie įvairiausiose Japonijos vietose užsiima visiškai skirtingais, bet labai įdomiais dalykais. Tačiau tai ir žvilgsnis ten, kur atvykėlis vargiai pateks, o patekęs – nedaug ką supras. Į japoniškas laidotuves. Į japonišką medicinos įstaigą. Čia ir istorijos apie tai, kaip japonai žiūri į maistą ir ką jie valgo. Kuo jie tiki ir kodėl. Kaip renkasi būstą ir kokie japoniškos kaimynystės ypatumai. Kaip japonai dirba ir ką jie veikia, kai randa laisvo laiko.
Tai ne bandymas pasijusti visažiniam, o smalsus, gyvas, asmeniškas ir autentiškas žvilgsnis į Japonijos kasdienybę iš vidaus. Žvilgsnis, kupinas pagarbos, noro suprasti ir gebėjimo pasijuokti iš lietuvius ir japonus skiriančių, o kartais – siejančių dalykų.
Maloniai kviečiame

Data

2024-02-15
Expired!

Laikas

18:30

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.