Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“

Festivalis „Cirkuliacija“ dienai keliasi į pajūrį: vyriška ir moteriška energija pasklis tarp dangaus ir žemės

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 17 dieną pristatys du nemokamus pasirodymus Šventosios centrinėje miesto aikštėje. Pajūrio gyventojams ir svečiams atrinkti du skirtingi ir vienas kitą papildantys spektakliai, kuriuos pristatys ekspresyvios ir jausmingos akrobatės „Big Wolf Company“ iš Estijos ir akrobato Džiugo Kunsmano bei šokėjo Adriano Carlo Bibiano duetas.

 

Spektaklyje išryškinamas daugialypis moters vaidmuo

Pirmą kartą „Cirkuliacijos“ programa iš kelsis į pajūrį. Šventosios centrinėje miesto aikštėje žiūrovai, pirmiausia, išvys meistrišką spektaklį „Trys seserys“, kurį padovanos profesionalės „Big Wolf Company“ iš Estijos.

Šiame pasirodyme susipina priešingi jausmai – švelnumas, stiprybė, įsitikinimai ir baimės, kurie atskleidžiami per pasakojimą apie šiaurės šalių moteris. Spektaklis gimė, tyrinėjant senas šiaurietiškas tradicijas apie santuoką, moters vaidmenį namuose, kokia moteris buvo geidžiama senais laikais ir kokia ji šiandieniniame kontekste.

„Realybėje atsiskleidžiančios paslaptys išnyksta tarp dangaus ir žemės. Nieko nėra nei gero nei blogo, teisingo ar neteisingo, moteris – tai tik kūnas ir kraujas, apsuptas seseriškos meilės“, – pasakoja „Big Wolf Company“.

Šiuolaikinio cirko spektaklyje žiūrovai išvys oro akrobatikos disciplinas, stovėjimą ant rankų, o akrobatinio šokio elementai atskleis sinergiją tarp sąmoningos komedijos ir socialinės kritikos, šokant pagal liaudies dainas bei epines istorijas.

 

Kitokio sąlyčio paieškos

Moterišką energiją keis vyriškas Džiugo Kunsmano ir Adrian Carlo Bibiano duetas su spektakliu „Where do I connect?“. Šį pasirodymą inspiravo pastarieji įvykiai pasaulyje, kurie privertė daugelį atsiriboti nuo įprastos rutinos, prisilietimo ir gyvo bendravimo.

Pasirodyme atlikėjai bandys užmegzti ir atrasti ne verbalinį kontaktą tarp akrobato ir šokėjo. Naudodamiesi skirtingomis judesio kalbomis, menininkai sieks sukurti kitokį, atvirą bendravimą tarp šalia stebinčios publikos.

„Fizikoje neegzistuoja lytėjimas, kaip kontakto forma. Iš tiesų, stovėdami ant grindų, jų neliečiame. Grindyse esantys elektronai atstumia pėdos elektronus ir tarp jų susidaro elektromagnetinis laukas, todėl atominiame lygmenyje jie niekada nesusiliečia. Nepaistant to, mes vis tik galime jausti artimo žmogaus apkabinimus“, – sako duetas.

Susitinkame birželio 17 dieną 18:00 ir 19:00 val. Šventojoje, centrinėje miesto aikštėje. Renginiai nemokami.

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 4–11 d. Kaune, birželio 7–8 d. Prienuose ir birželio 19 d. Ukmergėje.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė. Festivalį Šventojoje pristato Palangos kultūros ir jaunimo centras. Partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Ukmergės kultūros centras.

Data

2022-06-17
Expired!

Vieta

Šventoji
Šventoji
Kategorija

Komentarai uždrausti.