Sielos trilypumas | Alexander Panizza, fortepijonas (Kanada-Argentina)

Alexander Panniza (fortepijonas, Kanada-Argentina) pristato programą

„Sielos trilypumas”

 Kas gali nutikti, jeigu Argentinos šaknis turintis pianistas, gyvenantis Toronte,

apsiima groti Čiurlioniui skirtą programą? Jis renkasi tris Čiurlionį jaudinusiuselementus: gamtą, liaudies dainas ir šokius ir religinį paslaptingumą. Ištempia juos tarp Lietuvos, Argentinos ir Kanados. Tada ruošiasi ir laukia… o vaisius ragausime liepos mėnesį” (A. Pannizza)

Kanados ir Argentinos atstovas Alexanderis Panizza, kuriuo žavisi tiek kritikai, tiek visuomenė, muzikinį išsilavinimą įgijo Toronte, Buenos Airėse, Ženevoje, Paryžiuje, Barselonoje ir Londone, kur baigė Karališkojo muzikos koledžo aspirantūrą. Pianisto meistriškumas ir galingas skambesys puikiai atsiskleidžia fortepijoninių koncertų repertuare, tarp kurių minėtini Brahmso, Rachmaninovo, Čaikovskio, Šopeno, Beethoveno ir Šumano opusai. Jo diskografijoje – 32 Beethoveno fortepijoninės sonatos, visi Alberto Ginasteros fortepijoniniai opusai, bei Carloso Guastavino, Muzzio Clementi ir Davido Winklerio kūriniai (Naxos, American Composers Series). Kaip solistas su orkestrais, rečitalistas bei kamerinių ansamblių dalyvis Alexanderis koncertavo „Barbican Hall“ Londone, „Herkulessaal“ Miunchene, „Teatro Colón“ Buenos Airėse, „Richelieu Amphiteatre“ Paryžiuje, „Pallas Theatre“ Atėnuose, Guangxi koncertų salėje Naninge (Kinija), Nacionaliniame Panamos miesto teatre, „Teatro Solís“ Montevidėjuje ir Princo Mahidolo salėje Bankoke ir kitose prestižinėse salėse daugiau nei dvidešimt penkiose pasaulio šalyse. Skirdamas ypatingą dėmesį fortepijoniniam bendradarbiavimui, Alexanderis nuolat koncertuoja kamerinės muzikos cikluose. Jis pasirodė Susterbergo (Olandija) ir Long Island Mozarto festivaliuose (JAV), yra vienas iš Septynių ežerų festivalio (Patagonija) ir Vankuverio salos muzikos akademijos žymių dėstytojų.

Alexanderis Panizza yra atsidavęs pedagogas ir konkursų žiuri narys. Jis dalyvauja žiuri komisijose Kanadoje, Čilėje ir Argentinoje, tarp kurių CCC Toronto tarptautinis muzikos festivalis. Alexanderis yra Buenos Airių katalikiškojo universiteto dėstytojas, turi fortepijono studiją Toronte, veda meistriškumo kursus Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos ir Azijos aukštosiose mokyklose. Nuo 2020 m. jis yra Skarboro filharmonijos orkestro (Kanada) reziduojantis solistas. 2021 m. jis surengė tarptautinio fortepijono ciklo Bogotos teatre „Teatro Mayor“ (Kolumbija) pradžios koncertą. Pandemijos metu Alexanderis pasuko į skaitmeninę sritį, kurdamas videodarbus, kuriuose muzika derinama su vizualiaisiais menais, literatūra ir kinu.

 • Svarbi informacija:
  Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

  Durys atidaromos: ~19:30
  Renginio trukmė: ~1:00
  Pertraukos: nėra
  Renginio kalba: lietuvių
  Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
  Amžiaus cenzas: N-5
  Nuolaidos:
  - studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

 • Bilietai:

  https://store.bilietai.lt/public/?concert=390651&design=bilietai&lang=lit&center=1745#view=ticketsselect

Data

2023-07-17

Laikas

20:00 - 21:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos kurhauzo salė
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.