Pokalbis su keliautojais ir knygos „Geografija transe“ autoriais

𝐋𝐢𝐞𝐩𝐨𝐬 𝟖 𝐝. 𝟏𝟔.𝟑𝟎 𝐯𝐚𝐥. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks susitikimas su keliautojais ir knygos „Geografija transe“ autoriais Goda Juocevičiūte ir Raimondu Dikčiumi.

2011 metais Lietuvoje buvo išleista ir didelės sėkmės susilaukė kita G. Juocevičiūtės ir R. Dikčiaus kelionių knyga „Drakono alsavimas: Honkongas, Kinija, Tibetas“. Abu autoriai yra publikavę daugybę straipsnių Azijos kultūrų temomis įvairiuose Lietuvos naujienų portaluose, laikraščiuose ir žurnaluose. Goda baigė žurnalistiką ir šiuolaikinės Azijos studijas Vilniaus universitete, nuolat keliauja po įvairius Rytų kraštus nuo 2002 m. „Geografiją transe“ parašė su kelionių ir ekspedicijų organizatoriumi, rašytoju Raimondu Dikčiumi, kuris po Kiniją ir Tibetą keliauja nuo 1992 m.

„Geografija transe” sumanyta ne kaip madingu tampantis virtualus turas, ne kaip turistų dienoraštis, o kaip magiška kelionė per kultūras ir religijas iš Rytų į Vakarus. Tai septynių dalių knyga apie pasaulį, kurio likučiai jau nyksta savaime arba tyčia itin sparčiai naikinami ir kuris pasmerktas pražūti. Remdamiesi kanoniniais Rytų tekstais ir asmenine patirtimi, autoriai Goda Juocevičiūtė ir Raimondas Dikčius parengė magišką kelionę po Rytų miestus ir šventyklas, pas keistus vietos personažus, į senųjų kultūrų gilumą, net po anapusinio pasaulio užkulisius. Knygos tekstai apima 15 metų laikotarpį, taigi tai nėra paskubomis sukurptas kelionių vadovas ar pavojingi ir linksmi nuotykiai svečiose šalyse, bet šmaikštumo juose daug, kartais net su kartėliu. Pasakojimų geografija – plati: Kinija, Tibetas, Mongolija, Indija, Izraelis. Autoriai aprašo skirtingų Rytų šalių papročius, prietarus, istoriją, religijas, ekstremalias dvasines praktikas. Ypač daug dėmesio skirta budizmui ir šamanizmui, pateiktas netradicinis požiūris į vienatinio Dievo kilmę, daug dėmesio skirta kinų medicinai, psichofiziniam sveikatingumui ir astrologijai.

Maloniai kviečiame.

Data

2022-07-08
Expired!

Laikas

16:30 - 18:00

More Info

Nuoroda

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.