Klasikos paralelės. Kamerinės muzikos koncertas

Muzikos festivalis

PASAULIO BALSAI 2022

JUNGTYS

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS

08.10 d., trečiadienis, 19 val.

Klasikos paralelės

*****

ILONA BERES (fortepijonas, Kanada)

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS:

DALIA KUZNECOVAITĖ (I smuikas)

ARTŪRAS ŠILALĖ (II smuikas)

KRISTINA ANUSEVIČIŪTĖ (altas)

DOMAS JAKŠTAS (violončelė)

*****

Programa:

Wolfgang Amadeus Mozart – Koncertas fortepijonui ir styginių kvartetui Nr. 13 C-dur, KV 415

Robert Schumann – Fortepijoninis kvintetas Es-dur, op. 44

Rugpjūčio 10 d. bus nudžiuginti subtilios klasikos gerbėjai. Atlikėjai Ilona Berres (fortepijonas, Kanada) ir Valstybinis Vilniaus kvartetas R. Šumano šedevrus pasirinko neatsitiktinai – būtent šio kompozitoriaus kūryba juos subūrė bendram muzikavimui. Koncerte skambės šio kompozitoriaus Fortepijoninis kvintetas Es-dur ir W. A. Mozarto Koncertas fortepijonui ir styginių kvartetui Nr. 13 C-dur – tai vieni ryškiausių programinės fortepijoninės muzikos ciklų, reikalaujantis ypatingo atlikėjų profesionalumo.

Ilona Damašiūtė-Beres, baigusi fortepijono studijas Lietuvoje, savo kūrybinę veiklą tęsia Kanadoje. Aukštu pianistiniu meistriškumu, virtuoziškumu, ryškia interpretacija ir polėkiu pasižyminti pianistė teigia: „Šumano kūryba man labai artima savo romantiškumu, šiluma ir nepaprasta muzikine vaizduote“. Pianistė rengia solinius koncertus Europoje, JAV ir Kanadoje, buvo Humbercrest  koncertų studijos meno vadove bei koncertų ciklo „Village Rhapsody” meno vadove. Šiuo metu I. Beres vadovauja privačiai fortepijono studijai Toronte.

Daugelio prestižinių premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. Debiutavęs 1965-aisiais, 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe (Belgija) apdovanojimą, 1973 m. jam buvo suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas. 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. už nuopelnus kultūrai kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.

Valstybinis Vilniaus kvartetas  pagrįstai didžiuojasi savo tvarumu ir sukaupta solidžia patirtimi. Viena pagrindinių ansamblio misijų – garsinti savo bendravardį miestą pasaulio žemėlapyje, griežiant ryškiausiuose tarptautiniuose festivaliuose ir prestižinėse pasaulio koncertų salėse drauge su žymiais lietuvių ir užsienio atlikėjais.

Bilietas – 15 Eur.

Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt ir valandą prieš koncertą Palangos gintaro muziejuje.

Data

2022-08-10
Expired!

Laikas

19:00 - 20:15

Vieta

Palangos gintaro muziejus
Vytauto g. 17, Palanga

Komentarai uždrausti.