PAJŪRYJE KAIP KINE – TARPTAUTINIŲ FILMŲ VASARA ŠVENTOJOJE

Jau trečius metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“. Nemokami kino vakarai Šventosios centrinėje aikštėje ketvirtadieniais nuo birželio 30 d. kvies kino mylėtojus po atviru dangumi mėgautis kinu ir nuostabiais pajūrio vakarais. Specialiai parinkta erdvė – Šventosios centrinė aikštė su joje esančiu modernios architektūros paviljonu, kurio siena lengvai paverčiama dideliu ekranu, sulaukia daugybės teigiamų atsiliepimų ir žmonių susidomėjimo. Pernai filmų seansuose apsilankė virš 2000 žiūrovų.

2021 metais „Tarptautinių filmų vasaroje“ buvo bendradarbiaujama su užsienio šalių ambasadomis ir institutais, o šiemet bus galimybė parodyti dar įspūdingesnių filmų, nes į projektą jungiasi Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Lenkų institutas Vilniuje ir vienas didžiausių kino platintojų Baltijos šalyse „Acme Film“. „Nesiekiame rodyti populiarių filmų, bet orientuojamės į kokybišką nekomercinį kiną“, – teigia Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Mantė Lukošienė.

SCANORAMOS VASARA ŠVENTOJOJE

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tarptautinių filmų vasarą Šventojoje kvies praleisti su europietiškais filmais-nokautais, pristatytais ir įvertintais pagrindiniuose kino festivaliuose. Jų gretose išsirikiavo tiesiai iš prestižinio Kanų kino festivalio atvežtos juostos – jausmingoji vengrų režisierės Ildikó Enyedi „Mano žmonos istorija“, originalioji islando Valdimaro Jóhannssono „Avelė“, pelniusi apdovanojimą už originaliausią debiutą, ir subtilioji prancūzų režisierės Mios Hansen-Løve „Bergmano sala“. Draugiją joms palaikys geriausia 2021 m. Europos komedija – norvegų režisierės Yngvild Sve Flikke „Beibis nindzė“ – ir klasikinio pasakojimo ramybe bei nuosaikiu humoro jausmu alsuojantis Izraelio režisieriaus Niro Bergmano „Štai ir mes“.

Birželio 30 d. 23 val. kviečiame žiūrėti norvegų komediją ,,Beibis Nindzė”. Dvidešimt trejų Rakelė gerokai per vėlai sužino, kad šeštą mėnesį laukiasi po nenusisekusio vienos nakties nuotykio. Merginos pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Tada ir pasirodo jis, Rakelės vaizduotėje užgimęs veikėjas – mažylis nindzė. Jungdamas vaidybinį kiną ir animaciją, filmas žaismingai balansuoja ant komedijos ir desperatiško egzistencializmo ribos.

Išsamesnę informaciją apie filmų vasarą Šventojoje rasite www.pkjc.lt

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Data

2022-06-30
Expired!

More Info

Nuoroda

Vieta

Šventosios centrinė aikštė
Topolių g. 4, Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.