Orkestro vasara 2022 | Summer of Wind Band 2022

Nuo birželio 9 d. „Palangos orkestras“ laukia savo klausytojų „Orkestro vasaros“ koncertuose Palangos Birutės parko rotondoje kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val.
„Orkestro vasaros“ koncertų ciklu „Palangos orkestras“ tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią orkestrinės pučiamųjų muzikos koncertų Palangos kurorte tradiciją, savo amžiumi gerokai lenkiančią ir patį „Palangos orkestrą“: remiantis šaltiniais, kurorte orkestrai nemokamai poilsiautojams muzikuoja nuo XIX a. devintojo dešimtmečio, nors tikėtina, jog grafas Juozapas Tiškevičius orkestrą samdydavo ir dar anksčiau.
Grafo Felikso Tiškevičiaus sesuo Elena Tiškevičiūtė-Ostrovska (1876–1953) savo prisiminimuose „Połąga i Kretynga za życie mojego ojca“ („Palanga ir Kretinga mano tėvo laikais“) apie Kretingoje ir Palangoje kartu su tėvais praleistus vaikystės ir paauglystės metus, apie Palangos kurorto muzikinį gyvenimą XIX a. devintajame dešimtmetyje rašė: „Nuo liepos 1 dienos orkestras kasdien grieždavo pavėsinėje parke nuo septynių iki vienuoliktos vakaro. Muzikantai buvo kviečiami kasmet daugiausia iš Rygos, bet kartais nutikdavo, kad mano tėvas (Kretingos ir Palangos dvarų savininkas Juozapas Tiškevičius (1835–1891) atrasdavo gabių muzikantų tarp keliaujančių orkestrų. Jei toks orkestras pasirodydavo Kretingoje, tuomet mano tėvas liepdavo jiems kelias dienas repetuoti mūsų pavėsinėje. Kretingos publikai tai būdavo pramoga, o jei repeticijos pavykdavo, tuomet mano tėvas sudarydavo su jais sutartį vasaros sezonui Palangoje.“
Esama žinių, jog 1882 m. grafas subūrė Kretingos dvaro orkestrą, kurio branduoliu tapo profesionalūs muzikantai, atvykę su šeimomis iš Čekijos. Orkestras koncertuodavo ir Palangos kurorte.
Orkestrų koncertai anuomet vykdavo parke šalia Kurhauzo specialiai tam pastatytoje rotondoje, kuri buvo dabartinės Palangos koncertų salės vietoje. Be šių popietėmis vykusių muzkinių pasirodymų Palanga tapo neįsivaizduojama.
Poilsiautojams dažnai grodavo iš Liepojos atvykdavęs Kuršo dragūnų orkestras, grafo Mykolo Oginskio orkestras iš Rietavo dvaro. Vėliau, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Palangoje kiekvieną vasarą ėmė koncertuoti gerai visoje šalyje ir už jos ribų žinomų kapelmeisterių B. Jonušo ir V. Visockio vadovaujami orkestrai.
1927 m. buvo pastatyta ir naujoji rotonda Birutės parke, nuo tada pučiamųjų muzikos koncertai persikėlė į šią erdvę, kur vyksta iki šiol.
Ši Palangos tradicija buvo išlaikoma net ir sunkiais miestui laikais. Nuo 1933 iki 1939 metų Palangos burmistru buvęs daktaras Jonas Šliūpas viename to meto laikraštyje sakė, kad „nors tie vasaros orkestro koncertai yra brangus malonumas, bet jie išliks visą laiką“.
Šiandien šios Europietiškos kultūros tradicijos tąsa neįsivaizduojama be „Palangos orkestro“. „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą Birutės parke „Palangos orkestras“ nepertraukiamai rengia jau daugiau nei dvidešimt metų.
Tad ir šiemet tradiciškai kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo birželio 9 d. iki rugpjūčio 27-osios 18.30 val.* Palangos Birutės parko rotondoje Jūsų laukia pasimatymas su pučiamųjų muzika.
Šiemet parke girdėsite tris programas.
ORKESTRAS LENGVAI 
1. Katie Moss/ar. Simon Felder THE FLORAL
DANCE
2. Ar. Brian Sadler NAPLES MEDLEY
3. Cole Porter/ar. Kazuhiro Morita SO IN LOVE
4. Andrew Lloyd Webber/ar. Michael Sweeney
JOSEPH AND THE AMAZING
TECHNICOLOR DREAMCOAT
5. Ole Edvard Antonsen, Atle Halstensen
VIDDA (Solo Trumpet)
6. Björn Ulvaeus/Benny Andersson/ar.Rimantas
Giedraitis I STILL HAVE FAIGHT IN YOU
7. ar. Michael Brown ABBA ON BROADWAY
8. Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor/ar.
Jan van Kraeydonck QUEEN IN CONCERT
SUKURTA ORKESTRUI 
1. Donatas Bukauskas AMBER WIND
2. Donatas Bukauskas PRAYER FOR PIECE
3. Tadas Zakarauskas GINTARO RŪMAI
4. Jan van der Roost ARSENAL
5. Kees Vlak MY SECRET LOVE SONG (Solo
Trumpet/Euphonium etc.)
6. Eduardas Balsys HABANERA iš k/f „Adomas
nori būti žmogumi“
7. Gioachino Rossini/Hans Zimmer/ar. Brian
Sadler THE LONE RANGER
8. Rob Ares SPRIGTIME (Solo Trombone)
9. Ron Gilmore MAKE MY DAY
10. Kees Vlak EURO SWING PARADE
SŪPUOKLĖS 
1. Josef Zawinul/ar. Larry Norred BIRDLAND
2. Johan Nijs STATESIDE SALUTE
3. Georg & Ira Gershwin/ar. Brent Heisinger A
GERCHWIN TRIBUTE TO LOVE
4. Edward Grieg/ar. Lars Erik Gudim HALLING
5. Benny Anderson, Bjorn Ulvaeus/ar. Thomas
Berghoff ARRIVAL
6. Abdullah Ibrahim/ar. James L. Hosay
MARABA BLUE
7. Charles Trenet, Albert Lasry/ar. Steve
McMillan BEYOND THE SEA
8. Irving Berlin/ar. Alan Fernie CHEEK TO
CHEEK
9. George Gershwin/ar. Alan Fernie STRIKE UP
THE BAND
10. Barry Manilow/ar. Johan de Meij
COPACABANA
Koncertams diriguoja – „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vygantas Rekašius.
Nemokamus „Orkestro vasaros“ koncertus Jums dovanoja: Palangos miesto savivaldybė, Palangos Birutės parkas ir „Palangos orkestras“.
*Lyjant koncertai nevyksta

Data

2022-06-09 - 2022-08-20
Expired!

Laikas

18:30

More Info

Nuoroda

Vieta

Birutės parko rotonda
Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.