Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakaras

Balandžio 4 d. 17 val. maloniai kviečiame į poetės, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakarą Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).

Poezijos gerbėjai jau daugiau nei pusšimtį metų nesiskiria su R.Skučaitės kūryba. Viena iš priežasčių – dauguma poetės seniai parašytų eilėraščių skamba taip, tarsi jie būtų parašyti šiandien.

Tituluojama vaikų literatūros klasike poetė parašiusi nemažai kūrinių ir suaugusiesiems. Žodžio skambumu, skaidrumu pasižymintys jos eilėraščiai virtę dainomis. Skirta vaikams ir suaugusiesiems R. Skučaitės poezija kelia tuos pačius egzistencinius klausimus, tik pateikta skirtinga forma. Už savo kūrybą ji yra pelniusi ne vieną svarų apdovanojimą: Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną, UNESCO premiją, Vaikų literatūros premiją ir kt., ne kartą tapusi „Poezijos pavasario” laureate. „Už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę“ poetė buvo įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Pasakymas „naujų eilėraščių knyga“ nieko nestebintų, jeigu nežinotume, kad 2021 m. spalio mėn. jos autorei poetei Ramutei Skučaitei sukako 90. Taigi, jos kūrybinis ilgaamžiškumas mūsų poezijoje yra rekordinis. Nauja R. Skučaitės knyga „Buvau atėjus“ skaitoma ir suvokiama kaip natūrali kūrybinio kelio tąsa. Reflektuojama praeitis ir dabartis, gaudomos gyvenimo šviesos nuotaikos, atsiskleidžia ypatinga etinė klausa, skaudžių, dramatiškų būsenų išgyvenimus lydi moralinio vertinimo įvaizdžiai. Ramutės Skučaitės poetinis meistriškumas žavi kompozicine darna, subtiliais vaizdais, kalbos grožiu, intonacijų bangavimu. Su autorės eilėraščiais, skaitomais, cituojamais, dainuojamais, deklamuojamais iš atminties, išaugo jau kelios skaitytojų kartos, tačiau iki šių dienų talento ir meninės įtaigos kupini eilėraščiai anaiptol neprarado aktualumo. Tokie jie, dedikuoti suaugusiam, ir R. Skučaitės naujausioje knygoje „Buvau atėjus“.

Literatūros gerbėjus kviečiame į jaukų ir prasmingą kūrybos vakarą, kurio metu išgirsime ir skaidrų, jautrų poetės žodį, kalbėsime apie naujausią autorės kūrybą, poezijos meną, pašaukimą būti kūrėju. Renginyje dalyvaus poetės dukra – nepriklausoma menininkė – dailininkė, scenografė, knygų iliustratorė Jūratė Račinskaitė. Vakaro vedėjas – aktorius Gintaras Mikalauskas.

Data

2022-04-04
Expired!

Laikas

17:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.