Muzikos vakarai kurhauze. Vakaras su Xylos Duo

Drauge pakeliauti aplink pasaulį kviečia Xylos Duo – lietuvių smuikininkė Ieva Pranskutė ir kroatų violončelininkas Mislav Brajković. Kūrybingų ir ryškių jaunųjų stygininkų duetas susibūrė muzikos mekoje Vienoje, kur abu atlikėjai studijavo Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. Ieva ir Mislavas kamerinę muziką kartu groja jau septynerius metus. Duetas laimėjo ne vieną tarptautinį apdovanojimą, koncertavo tokiose prestižinėse scenose kaip Musikverein WienWiener KonzerthausRadioKulturhaus WienAlbertina Museum, Tokajaus teatre Vengrijoje ir kitur.

Programa:
W. A. Mozart – Duo K. 423
A. Šenderovas – “Dialogues”
P. Vasks – “Castillo Interior”

A. Igudesman – Duos smuikui ir violončelei

 

MISLAV BRAJKOVIĆ yra daugelio tarptautinių konkursų, tokių kaip CARSA, Lions Grand Prix, Antonio Janigro, Fidelio Interpretation, CIMA, Rudolf Matz, Ars Nova, HDGPP, ir Kroatijos nacionalinio konkurso laureatas. Jis dalyvavo pasaulyje pripažintuose festivaliuose, tokiuose kaip Amsterdamo violončelės Bienale, Štirijos kamerinės muzikos festivalis, festivalis Loisiarte, ISA festivalis, Wien Modern Festival, Dubrovniko vasaros festivalis ir Osoro muzikiniai vakarai. Jis koncertavo tokiose koncertų salėse, kaip Wiener Musikverein, Wiener Konzerthaus, Lisinski koncertų salėje, Muth koncertų salėje, ORF Radiokulturhaus ir kt. Violončelininko įrašai skambėjo HRT, Ö1 ir Lietuvos Radijuje. Mislav studijavo prof. Valter Dešpalj klasėje Zagrebe, prof. Rainhard Latzko klasėje muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete Vienoje bei kamerinę muziką prof. Johannes Meissl klasėje.

IEVA PRANSKUTĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių. Ieva gimė Vilniuje, Lietuvoje. Būdama penkerių pradėjo mokytis groti smuiku ir šešerių jau griežė kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru. Ieva, kaip solistė ir kamerinės muzikos artistė koncertavo daugelyje Europos valstybių, Indijoje, Kinijoje, griežė solo su šv. Kristoforo, Kauno simfoniniu, Wiener Mozart Orchester, Imperial Philharmonie, Junge Philharmonie, Orpheus orkestrais. Ieva Pranskutė studijavo Vienoje, Austrijoje, žymiojo Pavelo Vernikovo klasėje Vienos miesto muzikos ir menų universitete bei Johanneso Meisslo klasėje, Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto Artis-Quartett nario klasėje.

Įvairiuose projektuose Ieva kviečiama būti koncertmeistere. Jos pasirodymus transliavo ORF, Ö1 Austrijoje, Radio France ir Lietuvos nacionalinė radijo televizija. Ieva bendradarbiavo su tokiais kompozitoriais kaip K. Penderecki, F. Cerha, bei modernios muzikos ansambliu “Platybus”. Ieva dalyvavo tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose, tokiuose kaip „MUSIQUE AUX QUATRES HORIZONS“ Prancūzijoje, „Wien Modern“, „Steirisches Kammermusik Festival“, „ISA Festival“ Austrijoje, „Holland Music Sessions“ m. Nyderlanduose, „Accademia e Festival Internazionale di Musica di Cagliari“ Italijoje, „Academie-villecroze“ Prancūzijoje, „National Young String Quartet Weekend“ JK, Europos Parlamente Briuselyje ir garsiojoje Wigmore salėje Londone. Ieva yra sero Yehudi Menuhino organizacijos „Live Music Now“ atlikėja.

Nuo 2021m. Pranskutė yra kviečiama koncertuoti Vienos Operos “Bühneorchester”, taip pat Ieva yra GEWA Strings ir Larsen Strings kompanijų artistė. Nuo 2022m. rugpjūčio Ieva yra pastoviai kviečiama lyderiauti, kaip Wiener Mozart Orkestro koncertmeisterė. Gruodžio mėnesį ji debiutavo, kaip solistė žymiausioje Wiener Musikverein Goldene Saal. Pranskutė taip pat buvo iškilaus smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamo orkestro „Kremerata Baltica“ narė, su kuriuo apkeliavo tris žemynus. Būdama aktyvi smuikininkė, koncertuojanti Austrijoje, Ieva Pranskutė gavo specialų Lietuvos Respublikos ambasados Vienoje įvertinimą už Lietuvos kultūros propagavimą tarptautiniu mastu. Už tarptautinius apdovanojimus ir pasiekimus Ieva taip pat yra gavusi Lietuvos Prezidentūros padėkas.

 • Svarbi informacija:
  Norint įsigyti daugiau nei 15 bilietų, prašome kreiptis info@kakava.lt
  Durys atidaromos: 17:00 val.
  Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
  Pertraukos: nėra
  Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
  Amžiaus cenzas: nėra
  Nuolaidos: nėra
 • Bilietai:

  https://kakava.lt/renginys/muzikos-vakarai-kurhauze-vakaras-su-xylos-duo/5862/9630

Data

2023-04-15
Expired!

Laikas

18:00 - 19:20

More Info

Read More

Vieta

Palangos kurhauzas
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.