Muziejai gelbsti muziejus. Ekskursija „Tiškevičių rūmų paslaptys“

Šiandien Ukrainos nacionalinis dailės muziejus susiduria su milžiniškais vertybių apsaugojimo iššūkiais. Kadangi nėra galimybės saugiai išgabenti kūrinius, muziejui juos tenka slėpti rūsiuose ir bunkeriuose. Norint tinkamai paslėpti šias vertybes, reikalingos pakavimo medžiagos, aplankai, dėžės ir gesintuvai.
Siekdamas prisidėti prie neįkainojamo Ukrainos kultūros paveldo išsaugojimo, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus balandžio 12–14 d. organizuoja ypatingą ekskursijų ir renginių ciklą, už kurį surinktos lėšos bus skiriamos reikiamoms priemonėms įsigyti ir perduoti kolegoms Ukrainoje tiesiogiai. Ekskursijų metu būsite kviečiami keliauti po „nematomus“ Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių užkulisius, pasivaikščioti po parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ su pačiu LNDM direktoriumi dr. Arūnu Gelūnu ir išgirsti paskaitą apie Lietuvos kultūros ateitį. Taip pat, Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus rūsyje atsivers ypatinga menininkų Sofijos Atlantovos ir Oleksandro Klimenko iš Ukrainos paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“, siunčianti kupiną empatijos žinutę apie net tamsoje glūdinčią viltį ir susitelkimą.

Ekskursijos nemokamos. Dalyvaujančių bus prašoma paaukoti gelbėjant Ukrainos nacionalinio dailės muziejaus vertybes ir finansinę paramą pervesti į Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo sąskaitą.

Gavėjas J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas
Įmonės kodas 305350324
P. Vileišio 18A, Vilnius
Banko sąskaita LT37 7044 0600 0832 3972
Paskirtis „PARAMA UKRAINOS NACIONALINIAM DAILĖS MUZIEJUI“
————————————

Ekskursija „Tiškevičių rūmų paslaptys“
Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17, Palanga)
Balandžio 14 d. 16.00 val.

1897 m. pastatyti Tiškevičių rūmai mena permainingus laikus: grafų rezidencijos klestėjimą, du pasaulinius karus, dailininkų kūrybos namų laikotarpį ir Gintaro muziejaus įkūrimą. Išlikę architekto Franco Švechteno brėžiniai ir eskizai bei rūmų puošybos elementai padės atsekti pirminę dabartinių erdvių paskirtį, nusikelti į praeitį, o nauja videoinstaliacija leis „akis į akį“ susitikti su grafų šeimos atstovais.
Ekskursiją netradiciniu maršrutu ves parodų kuratorė Regina Makauskienė.

Būtina išankstinė registracija el. p. gintaro.muziejus@lndm.lt
Informacija: +370 687 78641
—————————————

IŠSKIRTINĖ PARODA
Ukrainos menininkų paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius)
Balandžio 12 d. 17.00 val.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus rūsyje atidaroma paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“, kurios autoriai yra žinomi Ukrainos menininkai Sofija Atlantova ir Oleksandras Klimenko. Šis projektas buvo pradėtas siekiant paremti mobiliąją Pirogovo savanorių ligoninę – nevalstybinę iniciatyvą, padedančią įdarbinti civilius medikus, gelbėjančius gyvybes Rytų Ukrainoje. Kol vienas iš autorių Oleksandras Klimenko šiuo metu kovoja karo su Rusija fronte, šios ikonos atkeliauja į Vilnių, siųsdamos jautrią žinutę apie vilties šviesą nesuvokiamo blogio akivaizdoje.

Norint apsilankyti parodos atidaryme, būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 212 1813 (rūsyje vienu metu gali būti tik ribotas kiekis žmonių). Norintys apžiūrėti parodą kitomis dienomis, gali kreiptis nurodytais kontaktais ir susitarti dėl konkretaus vizito laiko.

Įėjimas į parodą nemokamas, su laisvanoriška auka į J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo sąskaitą.
——————————————-
Pasivaikščiojimas „Atraskime Vilniaus upes – esančias ir dingusias“
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius)
Balandžio 13 d. 16.30 val.
Balandžio 14 d. 16.00 val.

Visus besidominčius Vilniaus istorija LNDM kviečia į unikalią ekskursiją apie Šventaragio slėnyje tekėjusias, jau dingusias ir vis dar tekančias upes. Pasivaikščiojimas prasidės slaptuose muziejaus požemiuose, kuriuose gerai matomos išlikusios Žemutinės pilies sienos ir vartai, menantys kunigaikštį Gediminą. Muziejaus požemiai bus atverti tik ekskursijos metu.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 212 1813
Kviečiami dalyviai nuo 18 iki 80 metų.

——————————————–
Ekskursija su LNDM direktoriumi dr. Arūnu Gelūnu po parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“
Radvilų rūmų dailės muziejus (Vilniaus g. 24, Vilnius)
Balandžio 13 d. 16.00 val. ir 17.30 val.

Radvilų rūmų dailės muziejus kviečia apsilankyti LNDM direktoriaus dr. Arūno Gelūno vedamoje ekskursijoje apie antisovietinę dailę parodoje „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“.
Būtina išankstinė registracija tel. (85) 250 5824 arba el. p. radvilu.rumai@lndm.lt

——————————————–

Ekskursija po parodą „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius)
Balandžio 14 d. 16.00 val.

Ekskursija po Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje veikiančią parodą „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“, kurios kuratoriai dizaineriai Vytautas Gečas, Marija Puipaitė ir kuratorė Monika Lipšic siūlo naujai pažvelgti į Lietuvos muziejų kolekcijose saugomus baldus – skirtingiems laikotarpiams priklausančius objektus ir interjero detales, pateiktus daugiabalsiame pokalbyje su šiuolaikinių dizainerių bei menininkų kūriniais.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 212 1813
———————————————
Unikalių patirčių ekskursija „Nacionalinės dailės galerijos užkulisiai“
Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)
Balandžio 14 d. 17.30 val.

Kaip į Nacionalinę dailės galeriją atkeliauja meno kūriniai, kur ir kaip jie saugomi, kur dirba galerijos darbuotojai, kokių netikėtų vietų esama galerijos pastate, kokia šio pastato istorija – dažnai smalsauja NDG ekspozicijose, parodose, edukaciniuose užsiėmimuose besilankantys žiūrovai. Tai nematoma galerijos darbo pusė – jos užkulisiai.
Šios unikalios ekskursijos metu bus galima pamatyti senosios ir naujosios galerijos dalių sandūrą, apsilankyti saugyklų zonoje, techninėse patalpose, užeiti į NDG išskirtiniu ženklu tapusius pasvirusius priestatus – patirti muziejinio darbo kasdienybę.
Ekskursiją ves Nacionalinės dailės galerijos kuratorius, menotyrininkas ir rašytojas Ernestas Parulskis.
Būtina išankstinė registracija el. p. info@ndg.lt
Informacija: tel. (85) 212 2997, el. p. info@ndg.lt

——————————————
Dr. Arūno Gelūno paskaita „Ateities kultūra ateities Lietuvoje. Minčių žemėlapis“
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
Balandžio 14 d. 17.00 val.

Ši paskaita – kiek futuristinis pasvarstymas apie tai, ko gi reikėtų, kad kultūra Lietuvoje suklestėtų labiau nei lig šiol? Koks kultūros santykis su švietimu? Ar kultūra yra reikšmingas Valstybės piliečių tapatybę formuojantis veiksnys? Kaip Lietuvos kultūra šiandien padeda jai prisistatyti pasaulyje, ar tai vyksta pakankamu mastu, ką reikėtų keisti? Pasinaudodamas ilgamete menininko, kultūros vadybininko, kultūros ministro ir ambasadoriaus prie UNESCO patirtimi, LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas kviečia intriguojančiai kelionei į Lietuvos kultūros ateitį.
Paskaita vieša, be registracijos.

LNDM širdingai dėkoja J. K. Chodkevičiaus fondo pirmininkui Edmundui Jakilaičiui, sutikusiam pagelbėti su iniciatyvai „Stiprūs kartu“ priklausančiu transportu, nugabensiančiu surinktą paramą į Kijeve esantį Ukrainos nacionalinį dailės muziejų.

Iliustracija: Valentinas Antanavičius. Taikos sargyboje. 1984–1985. Medis, kartonas, mišri technika. LNDM. Fot. A. Lukšėnas

Data

2022-04-14
Expired!

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos gintaro muziejus
Vytauto g. 17, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.