Meno edukacija „Rytinio rūko išnykimas“ Palangos vasaros skaitykloje

Paskutinę liepos savaitę meno edukacijų ciklas iškeliauja į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Smalsūs poilsiautojai ir vietos gyventojai turės galimybę pasimokyti, kaip galima ugdyti kūrybiškumą, išdrįsti bandyti ir nebijoti suklysti mokantis, sukurti šį tą originalaus.
Dailės pamokos skirtos suaugusiesiems, senjorams, pradedantiesiems ar jau kuriantiems menininkams, norintiems įgyti daugiau žinių. Mokysimės meno kūrinio komponavimo pagrindų, naudosimės įvairiomis priemonėmis.
Kiekvienai užduočiai (temai) skirsime po vieną pamoką. Pirmoje pamokos dalyje bus aiškinama teorija, antroje dalyviai atliks kelis kūrinio variantus pagal numatytą temą. Po to vyks atliktų darbų aptarimas, keitimasis nuomonėmis ir atradimais.
Liepos 26 d. 19 val. „Rytinio rūko išnykimas“
Kompozicijos pradžios žymėjimas gali būti taškas, kuriam pajudėjus atsiranda linija – ši veda toliau ir atveda prie formų. Apskritimas, kvadratas, trikampis – tai pirminės geometrinės formos. Jos ir konstruoja visą kūrinio nematomą karkasą. Daugelis modernizmo epochos tapytojų labai aktyviai taikė šiuos principus. Tačiau ši „tradicija“ yra daug senesnė ir liudija visą Rytų ir Vakarų meno raidą. Trys formos, neegzistuojančios gamtoje, tačiau slepiančios savyje vidinį turinį.
XX a. pradžios meninė srovė suprematizmas deklaravo neobjektinę kompoziciją, kurios idėjinę sklaidą puikiausiai įkūnijo Kazimiero Malevičiaus kūryba. Jam – tai simbolis pasaulio, kur kas didingesnio už regimąjį, pranašumas. Menininkas studijavo kūrybinio mąstymo judėjimo pradžią. Ieškojo tarsi nulinio pradžios taško, kuriame nėra formų ir vardų. Tačiau bevardė galia atneša postūmį tolesniam gyvybinės minties vyksmui. Čia dar negali būti konkretaus apibrėžimo ar įvardijimo, tačiau pulsacija neišvengiamai geba save įprasminti juodame kvadrate ar apskritime. Tai asmeninė vidinio išgyvenimo, neobjektinė patirtis ir tuštumos įžvelgimas, nesitapatinant su jokiais apibrėžimais. Tarsi išlaisvinta būtis, lengvai plūduriuojanti tykioje juodojo kvadrato ekstazėje.

Data

2022-07-26
Expired!

Laikas

19:00

More Info

Nuoroda

Vieta

Palangos vasaros skaitykla
Vytauto g. 72, Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.