Meno edukacija Palangoje. „Dabarties pasakojimai tušu“
Paskutinę liepos savaitę meno edukacijų ciklas iškeliauja į Palangos vasaros skaityklą. Smalsūs poilsiautojai ir palangiškiai turės puikią progą pasimokyti ugdyti kūrybiškumą, išdrįsti bandyti, nebijoti suklysti mokymosi procese ir sukurti kai ką originalaus.
Dailės pamokos skirtos suaugusiesiems, senjorams, pradedantiesiems ar profesionaliems menininkams, norintiems įgyti daugiau žinių. Mokysimės meno kūrinio komponavimo pagrindų, naudosimės įvairiomis priemonėmis.
Kiekvienai užduočiai (temai) skirsime po vieną pamoką. Pirmoje pamokos dalyje pateiksime teorijos, antroje dalyviai atliks kelis variantus pagal numatytą temą. Po to – atliktų darbų aptarimas, keitimasis nuomonėmis ir atradimais.
Liepos 26 d. kviečiame į pirmąjį edukacinį užsiėmimą „Dabarties pasakojimai tušu“. Toliau domėsimės tušo liejimo galimybėmis. Ši tapyba atsirado beveik prieš 2000 metų Kinijoje, o į Japoniją atkeliavo XIII–XIV amžiuje.
„Kaligrafijos meno esmę sudaro iš kinų rašto perimtos ir laisvai kūrybiškai interpretuojamos ideografinės struktūros, svetimos vakarietiškam alfabetiniam raštui. Kiekvienas kinų rašto ženklas reiškia tam tikrą sąvoką. Hieroglifas, turintis simbolinę, o ne fonetinę reikšmę, gali būti stilizuoto gyvūno, daikto, geometrinės formos pavidalo ir reikšti tiek konkretų daiktą, tiek abstrakčią idėją ar veiksmą. Vadinasi, kinams jų rašmenys tiesiogiai asocijuojasi su įvairiais juos supančio gamtos pasaulio objektais, reiškiniais, vaizdais.“ (A. Andrijauskas)
Todėl dabar šį kinų tautos rašmenų pagrindą galima atskleisti naujomis prasmėmis, formomis, naujuose kontekstuose.