Meno edukacija „Monochrominė patirtis“ Palangos vasaros skaitykloje

Paskutinę liepos savaitę meno edukacijų ciklas iškeliauja į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Smalsūs poilsiautojai ir vietos gyventojai turės galimybę pasimokyti, kaip galima ugdyti kūrybiškumą, išdrįsti bandyti ir nebijoti suklysti mokantis, sukurti šį tą originalaus.
Dailės pamokos skirtos suaugusiesiems, senjorams, pradedantiesiems ar jau kuriantiems menininkams, norintiems įgyti daugiau žinių. Mokysimės meno kūrinio komponavimo pagrindų, naudosimės įvairiomis priemonėmis.
Kiekvienai užduočiai (temai) skirsime po vieną pamoką. Pirmoje pamokos dalyje bus aiškinama teorija, antroje dalyviai atliks kelis kūrinio variantus pagal numatytą temą. Po to vyks atliktų darbų aptarimas, keitimasis nuomonėmis ir atradimais.
Liepos 27 d. 19 val. „Monochrominė patirtis“
Kūrinio kompozicijos dermei kartais reikia poilsio nuo spalvų. Išgryninus mintį, išryškėja esmė. Modernizmo tapytojų kūryboje galima rasti raktą, kaip to pasiekti. Šiuo požiūriu mes turime būti pastabūs vartotojai arba nuostabūs kūrėjai. Monochrominės tapybos erdvėje formų ir linijų pasireiškimas suveda į vieną visumą, vieną idėją, vieną mintį. Tai – asmeninė patirtis.
Su kiekviena užduotimi vis nustembame, kiek dar galime išmokti ir sužinoti naujo. Taip kūrybiškai mokytis reikia nuolatinių pastangų, nuolat stebėti, apmąstyti ir įgyvendinti. Kompozicijos pagrindų pamokoje mokytoja remsis klasikinėmis kai kurių tapytojų (Georges’o Braque, Roberto Mattos, Juano Griso, Raoulo Dufy, Alberto Gleizes’o) temomis. Tai ir deformuotas natiurmortas, išskaidyta taurė, muzikos instrumentas, virstantis į begalę linijų. Šioms sudėtingoms kompozicijoms reikia ne tik spalvos minimalizmo, bet ir tonacijų gausos.

Data

2022-07-27
Expired!

Laikas

19:00

More Info

Nuoroda

Vieta

Palangos vasaros skaitykla
Vytauto g. 72, Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.