Lietuvos teatro pirmeiviai: pjesės skaitymų ir pokalbių vakaras Palangoje

Kviečiame į pjesės skaitymų ir pokalbių apie Lietuvos teatro ir kultūros asmenybes vakarą Palangoje – mieste, menančiame pirmąjį viešą lietuvišką spektaklį.
Vakaro metu vyks režisieriaus Gyčio Padegimo knygos „Pirmeiviai: trys Kauno Lietuvos pjesės“ ir literatūrologės prof. dr. Aušros Martišiūtė-Linartienės monografijos „Juozas Vaičkus – lietuviško teatro ir kino spiritus movens“ pristatymas.
Knygoje „Pirmeiviai: trys Kauno Lietuvos pjesės“ siekiama sugrąžinti ir išpopuliarinti primirštas tarpukario Lietuvos kultūros asmenybes: modernios lietuvių literatūros savimonės puoselėtoją, „keistuolį“ Albiną Herbačiauską, nuverstąjį prezidentą Kazį Grinių, teatro režisierių bei pedagogą Juozą Vaičkų.
Monografijoje „Juozas Vaičkus – lietuviško teatro ir kino spiritus movens“ pasakojama apie vieną žymiausių lietuviško teatro pradininkų režisierių Juozą Vaičkų. Tai buvo ryškiai matoma kultūros asmenybė, žmogus, nebijojęs ambicingų tikslų ir apie juos viešai kalbėjęs prakalbose, rašęs spaudoje. Daugelį jo keltų tikslų teatrui ir kinui galėjo įgyvendinti tik daugybė susitelkusių žmonių, valstybinės institucijos, deja, visuomenė jo idėjoms dar nebuvo pasiruošusi.
Vakare dalyvaus režisierius Gytis Padegimas, aktorius Albinas Budnikas, literatūrologė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, Gytis Vaškelis. A. Budnikas ir G. Padegimas skaitys ištraukas iš pjesės „Alksniškės“, A. Martišiūtė-Linartienė ir G. Vaškelis skaitys J. Vaičkaus laiškų ištraukas.
Bus galima įsigyti knygų ir gauti jų autorių autografus.

Data

2022-07-03
Expired!

Laikas

18:00

More Info

Nuoroda

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos vasaros skaitykla
Vytauto g. 72, Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.