Lauko paroda apie Joną Šliūpą

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda Kas išsigando Šliūpo?, parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. Apie spalvingą pirmojo Palangos burmistro gyvenimą pasakojanti paroda įsikūrė prie Jono Šliūpo muziejaus – visai šalia buvusių jo namų sodo, kuriame ši istorinė asmenybė vaikštinėdavo rūkydama pypkę ir svarstydama prieštaringas, anuomet dažnai nepritapusias idėjas. 

Komiksų autorė Miglė Anušauskaitė pasakoja, jog apie J. Šliūpo gyvenimą pirmą kartą sužinojo dar mokykloje, apsilankiusi Jono Šliūpo muziejuje. „Vėliau bibliotekoje pamačiau jo „Raštus“ ir pasiėmiau paskaityti – nesitikėjau, kad bus taip įdomu. Labai įstrigo pasikėsinimai į Šliūpą ir epizodas, kaip Basanavičius įkalbino jį eiti nusifotografuoti, o Šliūpas prisimena, kad „Basanavičius, kaip visada, išėjo gražiai, o aš – kaip „čiūčela“. Šliūpas man pasirodė artimas savo praktišku paprastumu, tvirtu stovėjimu ant žemės, taip pat tuo metu labai kontroversiškomis „laisvamaniškomis“ idėjomis“, – pasakoja M. Anušauskaitė.

Paroda įsikūrusi muziejaus prieigose ir yra nuolat atvira palangiškiams ir miesto svečiams. Ji padės išsamiau susipažinti su J. Šliūpo asmenybe ir veikla, kol muziejuje neįrengta nuolatinė ekspozicija. Parodos kūrėjų komanda tiki, kad bus ir tokių, kurie apie J. Šliūpą išgirs pirmą kartą ir tokiu būdu su juo „susidurs“ tiesiog gatvėje – visai šalia buvusių jo namų sodo, kuriame pirmasis Palangos burmistras rūkydamas pypkę leisdavo laisvalaikį.

Parodos kūrimą iš dalies finansavo Palangos miesto savivaldybė.

Data

2024-04-22
Expired!

Tipas

Nemokama

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.