Kuršių genties kiemas Jono Šliūpo muziejuje

Gegužės 4 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia atsukti istorinį laikmetį ir nusikelti į mūsų protėvių VIII–XI a. Kuršių genties kiemą. Nuo 12 val. iki 17 val. Kuršių genties istorijos klubas „Pilsots“ kvies lankytojus susipažinti su rekonstruota genties kasdienybe, kultūra, amatais. 🌊
„Kuršių genties kiemas“ – tai baigiamoji parodos „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“ lydimųjų renginių ciklo dalis, skirta susipažinti su kuršių kultūros paveldu ir papasakoti apie kuršių moters pasaulėžiūrą, vaidmenį ir padėtį šeimoje bei visuomenėje. Demonstruojama moters apranga, papuošalai, amuletai, ritualinių apeigų daiktai, amatai ir darbo buities įrankiai papasakos apie skirtingas ir svarbias Kuršių moters veiklas. Pro lankytojų akis prabėgs teatralizuoti Kuršių genties moters gyvenimo fragmentai, rekonstruojantys to meto moters darbus, pareigas ir atsakomybes buityje, šeimoje, mitologijoje.
Kartu tai ir paskutinė galimybė apsilankyti Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje veikiančioje parodoje „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“, kurioje pristatomas Palangos kapinyno moters kape rastas Kuršių moters papuošalas – smeigtas kryžine galvute su prikabintu sudėtinių kabučių juosta.
Kviečiame atvykti, patirti ir pažinti!
🔷 Kuršių genties kiemo PROGRAMA 🔷
🔹 12.00 Kuršių genties kiemo įkurtuvės.
🔹 13.00–14.00 Teatralizuoti pristatymai, atskleidžiantys Kuršių genties moters vaidmenis visuomenėje.
🔹 14.00–17.00 Amatų ir buities įrankių, aprangos ir papuošalų, ritualinės paskirties daiktų demonstravimas. Pokalbiai, diskusijos su lankytojais.
⏰ Kada: gegužės 4 d. (šeštadienį) nuo 12.00 iki 17.00 val.
📍 Kur: Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kieme (Vytauto g. 23A, Palanga).
Renginys nemokamas! 💸

Data

2024-05-04
Expired!

Laikas

12:00 - 17:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga

Komentarai uždrausti.