Karikatūrų paroda | Šypsena Bučai

Edmundas Benetis. Karikatūros. „Šypsena Bučai“
Jau metus Pasaulis serga karo liga ir ne vieno iš mūsų diena prasideda sekant naujienas Ukrainoje. Tad, ne be pagrindo, žinomo palangiškio architekto Edmundo Benečio pirštas nusitaikė į Kremlių. „Juk juokaujame ne todėl, kad turime humoro, bet esame priversti turėti humoro, kitaip pražūtume“, – kritika karui išgarsėjusio rašytojo E. M. Remarko citata, nepraradusi aktualumo ir šiandien. ,,Homo Putinus – baisiau už homo sovietikus“, – sako ir į antros autorinės karikatūrų parodos atidarymą kovo 14 d. (antradienį) 17.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje kviečia jos autorius.
Mažoji grafikos forma nesvetima brėžinius profesionaliai įvaldžiusiam E. Benečiui: architekto karikatūros dar praėjusiame amžiuje buvo publikuojamos lietuviškame satyros ir humoro žurnale „Šluota“. 1983 metais iš Maskvos parsivežtas tarptautinės antikarinės karikatūrų parodos „Сатира в борьбе за мир” („Satyra kovoje už taiką”) medalis, o iš Gabrovo (Bulgarija) 1983 metais – specialusis prizas. 1984 m. E. Benetis apdovanotas III laipsnio diplomu lietuviškoje ,,Homo sapiens“ karikatūrų parodoje.
Karas yra blogių blogis! Būtent į tai ir rodo architekto išraiškingas ir savitas piešinys. Pirštas prieš karą. Kandžia ironija ir humoru – taip, bet ne neviltimi. Sarkazmas ribojasi su cinizmu. Amžina stebėtojo pozicija. Brutalu. Dėl to – įtaigu.
E. Benečio karikatūrų paroda „Šypsena Bučai“ kovo 14 – 31 d. eksponuojama Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje.
Kviečiame!

Data

2023-03-15 - 31
Expired!

Laikas

išskyrus sekmadienius / šestadieniais 10:00-16:00 val.
10:00 - 19:00

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.