KALĖDINIAI KINO VAKARAI. Filmas „Aukso žirgas“

Filmas sukurtas senųjų baltų pasakų motyvais ir pagal to paties pavadinimo Janio Rainio pjesę apie dieviškųjų dvasių išlaisvinimą iš vergijos. Tai istorija apie tobulėjimo, sielų atpirkimo ir išvadavimo link kelią. Šis filmas – tai saulėgrįžos pasaka, mito apie Saulės pagrobimą, jaunikaitį Aušvydą, Stiklo kalną ir užkerėtą princesę Saulę, apie žiaurų princą, Baltąjį Tėvą ir Juodąją Motę interpretacija. Pagrindinė filmo herojė – princesė Saulė simbolizuoja gėrį, šviesą ir meilę. Juodoji Motina įkalina ją ledo karste ant aukščiausio kalno. Blogio jėgos laimi ir ilgam karalystę užvaldo tamsa, ašaros, neapykanta ir neviltis. Daugybė drąsuolių bando savo laimę išgelbėti karalaitę, bet niekam tai nepavyksta. Kas ją išlaisvins? Kas grąžins žmonėms šviesą?

Dailininkai animatoriai: Taiga Zile, Jolanta Bigele, Vladimir Zakharov, Jurgita Vaidilaitė, Mikhail Tumelia, Lina Šimėnienė, Ramona Bujutė, Jevgenij Ivanov, Valentas Aškinis, Darija Čiuželytė, Rita Anskaitienė ir kt.

Pilnametražis animacinis filmas „Aukso žirgas“ (rež. Valentas Aškinis ir Reinis Kalnaellis) savo festivalines keliones pradėjo nuo Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ 2014 metais, kuriame tarptautinė žiuri filmą apdovanojo Lietuviškuoju Grand Prix už Geriausią lietuvių animacinį filmą.

2014 m. Lietuvos kinematografininkų sąjunga metų geriausių kino darbų apdovanojimo ceremonijoje filmo „Aukso žirgas“ režisieriui įteikė diplomą „Už baltų mitologijos propagavimą tarptautiniu mastu“ ir piniginę premiją.

Animacinis filmas „Aukso žirgas” ir kūrybinė komanda kasmetiniuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ nominuotas dvejose kategorijose: „Metų geriausias kompozitoriaus darbas” ir „Metų geriausias ilgametražis kino filmas”.

(animacinis, 2014, Danija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas)

 • Svarbi informacija:
  Norint įsigyti daugiau nei 15 bilietų, prašome kreiptis info@kakava.lt
  Durys atidaromos: 17:00 val.
  Renginio trukmė: 1 val. 22 min.
  Pertraukos: nėra
  Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
  Amžiaus cenzas: nėra
  Nuolaidos: nėra
 • Bilietai:

  https://kakava.lt/renginys/kalediniai-kino-vakarai-filmas-aukso-zirgas/4255/8161

Data

2022-12-20
Expired!

Laikas

18:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos kurhauzas
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.