“GINTARINIS SAVAITGALIS PALANGOJE“ 2024

“GINTARINIS SAVAITGALIS“ – tradicinis Palangos renginys, rengiamas 16-tą kartą, skirtas populiarinti pajūrio gintaro medicinines, gydomąsias ir ezoterines gintaro savybes, edukacinius užsiėmimus, gintaro naudojimą buityje, medicinoje, puošyboje, kulinarijoje, apdirbimo amatą, juvelyriką, legendas. Renginio metu ypatingas dėmesys bus skiriamas gintaro sveikatinimosi sąvybėms ir tokias paslaugas teikiančių meistrų pristatymui. Bus organizuojamas 11 – tasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas, renkamas šventės dalyvis su gražiausiu gintaro papuošalu ar aksesuaru, organizuojama gintaro barstymo pajūryje atrakcija. Planuojama pristatyti Gintarinių rekordų ekspoziciją – Didžiausius Lietuvoje Gintarinį margutį, Gintarinę stintą, gintaro vėrinį, gintaro suknelę ir kt. Miesto gatvėse ir aikštėse veikiančioje Gintaro ir Amatų mugėje bus pristatomi krašto ir užsienio gintaro meistrai, tautiniai amatai ir kulinarinio paveldo pateikėjai. Joje veiks „Gintaro Meistarnė“, kurioje gintaro apdirbimo meistrai demonstruos ir mokys norinčius gintaro apdirbimo amato subtilybes. Bus pasiūlyta paragauti unikalios „Gintarinės sriubos“. Jūratės ir Kastyčio skveras šį savaitgalį taps savotiškais legendiniais Jūratės Gintaro namais, kuriame vyks šventinis koncertas.

PROGRAMA

Gegužės 11 d.

Jūratės ir Kastyčio skveras

13:00 Švenės atidarymas. 200 metrų gintaro karolių vėrimo pradžia.

13:30 GINTARO MEISTARNĖS veiklų pristatymas

14:00 BANGPAČIO vykimas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatve iki Jūros tilto

15:00 Koncertuoja GINTARĖ KARALIŪNAITĖ

15:30 XI Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas prie jūros tilto

16:00 Gražiausio gintarinio papuošalo konkursas

16:30 BANGPATYS barsto gintarą prie jūros tilto

17:00 Koncertuoja GINTĖ ir LUKAS

18:00 200 metrų gintaro karolių vėrimo pabaiga. Apdovanojimai

19:00 Koncertuoja SAULIUS PETREIKIS. Nauja programa KUR SUTEKA SAULĖS

GINTARO KIEMAS – Kurhauzo aikštėje

gegužės 10-12 d.

GINTARINIŲ REKORDŲ EKSPOZICIJA

Pristatomi Palangos Gintariniai rekordai – Didžiausias gintarinis margutis, ilgiausias gintaro vėrinys, gintarinė stinta.

gegužės 11 d.

13:00-18:00

Palangos gintaro muziejaus programa

NUO GINTARINGO MIŠKO IKI ĮVAIRIASPALVĖS MOZAIKOS

Gintaras susiformavo iš gintarmedžio sakų. Šie sakingi spygliuočiai augo prieš 50 milijonų metų miške, kai žmogaus Žemėje apskritai dar nebuvo. Na, o po daugybės metų, Akmens amžiuje, žmonės gintare išraižė gamtos ciklo ženklus. Kaip šiandienos kūrėjai mato gintaro ir gamtos harmoniją?

Kviesime kurti savo mozaiką ar miniatiūrą. Mūsų priemonės tartum iš ,,gintaringo miško“ – pušies žievės, kerpės, spygliai, nugludinti pagaliukai ir kt. Derinsime gintarą su kitomis medžiagomis pagal spalvas. Kurdami mozaiką pasitelksite fantaziją ir improvizuosite. Darbelius pasiimsite su savimi. Tai bus jūsų suvenyras iš ,,Gintarinio savaitgalio“ šventės. Užsiėmimas tinka visiems

Palangos gintaro muziejaus programa

GINTARO SAVYBĖS

Tyrinėsime gintarą pasitelkdami pojūčius. Žarstysime, kilnosime, uostysime, atliksime eksperimentą su vandeniu ir gintaru. Nusipirkę mugėje arba atsinešę gintaro papuošalą galėsite patikrinti, ar čia tikras gintaras, ar padirbinys. Bus galima išbandyti vieną iš gydymo gintaru receptų ir pasidaryti grožio procedūrą. Kantriausieji taps tikrais gintaro ekspertais!

Užsiėmimas tinka visiems.

14:00

Folkloro ansamblio MĖGUVA etnografinė programa apie pajūrio gintariautojus GINTARIAUTOJŲ VĖJAI

Gegužės 12 d.

12:00-15:00

Palangos gintaro muziejaus programos:

NUO GINTARINGO MIŠKO IKI ĮVAIRIASPALVĖS MOZAIKOS ir GINTARO SAVYBĖS

Veiks Palangos gintaro muziejaus 60 metų jubiliejaus paroda

DANGAUS KIEMAS

Palangos dangų papuoš Lietuvos karšto oro čempionato „Birštono taurė“ svečių oro balionai

GINTARINĖS STAIGMENOS

Gintarinės staigmenos svečius pasitiks Palangos viešbučiuose, kavinėse ir restoranuose.

Renginys viešas ir nemokamas. Bus fotografuojama bei filmuojama. Atvaizdai bus naudojami šventės viešinimo informacijoje

Organizatoriai pasilieka teisę pildyti ir koreguoti programą.

Organizatoriai: asociacija „Stintų ordinas“

Rėmėjas: Palangos miesto savivaldybė

Partneriai: Palangos gintaro muziejus, Palangos kultūros centras, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, Palangos turizmo informacijos centras, VšĮ „Palangos stinta”

Data

2024-05-10 - 12
Expired!

More Info

Read More

Vieta

Palanga
Palanga
Read More

Komentarai uždrausti.