Giedriaus Petkevičiaus knygos ,,Karo anatomija” pristatymas

 

Rugpjūčio 2 d. (antradienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje kviečiame atsiversti naują karybos eksperto G. Petkevičius knygą ,,Karo anatomija”. 

Karas nuo žmonijos aušros iki pat šių dienų yra visa siejanti grandis, kuri, deja, lydi mus visą egzistavimo laikotarpį. Išgyvename keistai grėsmingą laiką, tačiau šalia visur tvyrančio siaubo ir mirties egzistuoja groteskas, ironija ir humoras: Ar galima vietoj ginklų naudoti šikšnosparnius ir balandžius? Kodėl reikia saugotis sprogstančių žiurkių ir kaip išvengti šokinėjančių minų? Ką valgė japonų kariai, kai nutrūko maisto tiekimas į Ramiojo vandenyno salyną? Kas yra „kiliminis bombardavimas“, „branduolinis futbolas“, „Bangaloro torpeda“? Į visus šiuos klausimus atsakymus yra radęs G. Petkevičius. Ir mielai jais pasidalins su skaitytojais.

Karas niveliuoja žmones – ir civilį, ir profesionalų karį gali pakirsti kulka ar sprogusio sviedinio skeveldra. Kita vertus, sutirština žmogaus savybes: besišypsantys saldžialiežuviai gali virsti didžiausiais niekšais, o kuklūs žmogeliai atlikti nekasdienius žygdarbius. Tragikomiškų, dramatiškų, juokingų ir žiaurių karo istorijų koliažas, daugumos jų nerasite istorijos vadovėliuose ir oficialiuose mūšių, kampanijų bei operacijų aprašymuose. Žmogiškumo triumfas, išdavystės kartėlis ir įvykiai, apie kuriuos paskaičius norisi ištarti: „Negali būti.”

„Tikiu, knyga supurtys tuos, kurie vertina istoriją tik kaip juodą ar baltą, privers susimąstyti apie agresyvią žmogaus prigimtį, karo meno dinamiką ir mechaniką. Galbūt nukarūnuos tam tikrus mitus, užpildys istorines spragas ir paskatins domėtis tamsesniais žmonių gyvenimo tarpsniais. Didumą aprašomų įvykių prisimins jūsų tėvai ar seneliai, kai kuriuos – galbūt ir jūs patys”, – sako knygos autorius G. Petkevičius.

Data

2022-08-02
Expired!

Laikas

17:00 - 18:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.