Giedrė Riškutė | Tapybos paroda „Spalvos prie jūros“

Giedrė Riškutė gimė Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje studijavo scenografiją ir tapybą. Ilgą laiką dirbo Kauno muzikiniame teatre kaip teatro dailininkė. 1980, 1997 ir 1999 metais pelnė festivalio „Teatrai – vaikams“ laureatės vardą, surengė virs 40 savo kūrybos parodų, sukūrė scenografiją ir kostiumus daugiau kaip 50-čiai teatrų pasirodymų bei Pasaulio lietuvių Dainų ir šokių šventėms, tarptautiniam folkloro festivaliui BALTICA, yra daugelio tarptautinių ir Lietuvos kūrybinių simpoziumų, plenerų, grupinių parodų dalyvė. Giedrė Riškutė 13 metų dirbo su Aacheno mieste (Vokietija) įsikūrusia dailės galerija „Kunstagentur P & S“, galerijos užsakymu sukūrė ir paliko Europoje apie 400 drobių.

Giedrė Riškutė yra Lietuvos dailininkų sąjungos, LATGA narė. 2009–2018 m. – Lietuvos edukologijos universiteto Dailės katedros vedėja. Šiuo metu yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorė.
Dailininkė sako, kad jai įtaką padarė XX a. pradžios prancūzų modernistų mokykla: Claude Monet, Maurice Utrillo, Pierre Bonnard… vėliau – Vasilijaus Kandinskio, Viktoro Vizgirdzos tapyba. „Mane įkvepia didelė erdvė, ypač prie jūros – spalvų, nuotaikų kaita, kur realūs vaizdai dažnai ištirpsta ir virsta interpretacijų medžiaga, spalviniais bei emociniais tyrinėjimais“.

Data

2022-06-11 - 29
Expired!

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.