Gedimino Bytauto tapybos darbų paroda „Bundantys pasauliai“

Gediminas Bytautas gimė 1988 liepos 14 dieną Klaipėdoje. Ne tik dailininkas, bet ir poetas, muzikantas, filosofas. Universalus meta-postmodernistas. Dviejų poezijos knygų – „Mano paties evangelija“ (2007 m.), „Už stiklo sienų“ (2011 m.), bei poezijos knygos -paveikslų albumo „Melancholijos“ (2021 m.) autorius. Gediminas yra išleidęs du muzikos albumus – „Nonexistence of Existence“ (2013 m.) Rusijoje ir „World will disappear“ (2021 m.) Amerikoje. Taip pat, keturis singlus „Midnight dance“ ( 2020 m.), „Kai nutyla gamta“ (2021 m.), „Šlamėkit, Ąžuolai“ (2021 m.) ir kartu su žmona Odile – „Black Cat“ (2021 m.) Amerikoje. Surengė 34 personalines, grupines ir duetines parodas.

Vienintelis Lietuvoje dirbantis išskirtine grafikos technika – spec. markeriais ant drobės. Asociacijos LATGA ir Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) narys. Daugiametis poezijos renginių iniciatorius ir dalyvis, nuolat spausdinamas įvairioje spaudoje, almanachuose. 2021 m. LR kultūros ministerija suteikė Gediminui Lietuvos Respublikos meno kūrėjo statusą. Gediminas Bytautas turi paramos gavėjo statusą (paramos gavėjo identifikacinis kodas –78001664). Jo tapybos ir grafikos darbų galima atrasti įvairiuose Lietuvos muziejuose ir bibliotekose.

Daugiau apie autorių: www.menas.in/gediminas-bytautas/ tel. 869908228

Bundantys pasauliai

Tapybos abstrakcijos perteikia pavasariškas nuotaikas. Pasauliai įvairiuose lygmenyse autoriaus traktuojami kaip gamtos ir dangaus kūnų fragmentai. Kai kuriuose darbuose galime įžvelgti horizonto liniją, augmeniją, miško motyvus. Kituose – sutviska žvaigždžių sidabras, kosminės, žėrinčios dulkelės. Saulė, kaip mūsų sistemos epicentras, šviečia ryškiausiai iš visų žvaigždžių. Tapybos maniera, potėpiai, koncentruoti į nuolatinį būties virsmą, atsinaujinimą. Tapybos darbuose galima įžvelgti besikeičiančių šviesos niuansų – nuo pastelinės rožinės iki aktyvių oranžinių, geltonų tonų. Kaip ir pasauliai, darbai keičiasi patys savaime, priklausomai nuo apšvietimo, žiūrovo požiūrio. Paliekama vietos interpretacijai.

Data

2022-04-01 - 2022-06-30
Expired!

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.