MKČ24: Festivalio baigiamasis koncertas „Europos fantazija”. Petras Vyšniauskas – saksofonas, Aleksandra Žvirblytė – fortepijonas

Festivalio baigiamasis koncertas

„Europos fantazija“
Ypatingas dviejų žymių Lietuvos menininkų- saksofono grando Petro Vyšniausko ir

pianistės Aleksandros Žvirblytės koncertas, skirtas Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą 20-mečiui. .

Šių dviejų muzikų projektai jau užkariavo Lietuvos Europos muzikos mylėtojų širdis.

Tiek publika, tiek muzikos kritikai žavisi aukščiausiu atlikėjų meistriškumu,

unikaliomis meninėmis idėjomis, intriguojančiu klasikinės muzikos šedevrų

sujungimu su spontaniškom improvizacijom, čia ir dabar gimstančiom mintimis ir

idėjomis.

Koncerte skambės originalūs kūriniai ir improvizacijos pagal visų 27 Europos sąjungos šalių muziką.
Du  pasauliai-klasika ir improvizacijos menas. Dvi ryškios asmenybės, atėjusios iš skirtingų pasaulių, žaisdamos ir provokuodamos kuria naują lydinį. Gimsta naują muzika- unikali ir netikėtai organiška.

Petras Vyšniauskas :

“  Aš ne Žvirblytė, bet skraidau. Aš ne  Klasika, bet suradau, nieko laisvesnio ir nieko puikesnio aš nemačiau. Jaučiau. Laikas bėga, vėl noriu kilt. “

Aleksandra Žvirblytė:

“Groti tai, ką gerai žinai ir tuo pat metu nežinoti, kur tave nuneš fantazija. Leistis provokuojamai ir provokuoti, taip ateiti į minties laisvę.Tikras meninis transas.”

„Petro Vyšniausko koncertas su pianiste Aleksandra Žvirblytė buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Efektas gniaužia kvapą ne vien dėl to, kad Petras be paliovos rizikuoja, bet ir todėl, kad muzika tokia subtili ir intensyvi, kad nejučia ima kauptis ašaros. Nepamirštamas koncertas..”

Emmanuel de Gouvello, Prancūzija

„Soprano saksofonininkas lietuvis Petras Vyšniauskas, yra, mano manymu, vienas originaliausių muzikantų, besikoncentruojančių ties šiuo instrumentu – jo ryškios frazės prasiplečia su ryžtingai originaliais intervalais, o jo garsas yra galingas – stipresnis ir tikslesnis, negu Sam Rivers, tankesnis ir labiau koncentruotas nei Steve Lacy, gal net polifoniškas, kaip Evan Parker. ”

Howard Mandel, Niujorkas, JAV

„Aleksandra Žvirblytė nevaržomai čia pat scenoje kuria jausmingą muzikinį paveikslą. Jos skambinimas ne tik techniškai tobulas, bet ir dvasiškai turtingas, puiki technika tampa tiktai priemone išreikšti savitą muzikos suvokimą.”

Bilietus įsigyti galite čia – https://store.bilietai.lt/public/lt/event/424232/purchase/sector/36558 

 

Data

2024-07-19
Expired!

Laikas

20:00

Vieta

Palangos kurhauzo salė
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

Komentarai uždrausti.