Elenos Karnauskaitės knygos „Atvirukai iš kurorto“ sutiktuvės

𝐆𝐫𝐮𝐨𝐝𝐳̌𝐢𝐨 𝟏𝟒 𝐝. (𝐤𝐞𝐭𝐯𝐢𝐫𝐭𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧𝐢̨) 𝟏𝟕 𝐯𝐚𝐥. 𝐏𝐚𝐥𝐚𝐧𝐠𝐨𝐬 𝐯𝐢𝐞𝐬̌𝐨𝐣𝐨𝐣𝐞 𝐛𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤𝐨𝐣𝐞 𝐯𝐲𝐤𝐬 𝐄𝐥𝐞𝐧𝐨𝐬 𝐊𝐚𝐫𝐧𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐢𝐭𝐞̇𝐬 𝐧𝐚𝐮𝐣𝐚𝐮𝐬𝐢𝐨𝐬 𝐤𝐧𝐲𝐠𝐨𝐬 „𝐀𝐭𝐯𝐢𝐫𝐮𝐤𝐚𝐢 𝐢𝐬̌ 𝐤𝐮𝐫𝐨𝐫𝐭𝐨“ 𝐩𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐲𝐦𝐚𝐬.
Elena Karnauskaitė – Palangoje gyvenanti poetė, eseistė. Studijavo lietuvių bei prancūzų kalbas Vilniaus universitete. Yra išleidusi eilėraščių knygas: ,,Briedė jūroje“(1990), ,,Tiltas iš pelenų“ (2000), ,,Iš smilčių“ (2004), ,,Pasaulio krašte“ (2008), ,,Ahrenshoopo sąsiuvinis“ (2009), ,,Užpustomi“(2013), esė knygą ,,Ievos laiškai iš Galudienių miesto“ (2012).
Šiame poezijos rinkinyje „Atvirukai iš kurorto“ stebimas nesiliaujantis vyksmas, kaita: emigracija, karantinas, tarnyba ofise, kelionės ir sugrįžimai – tarsi kaleidoskope mirga, krinta ir persikeičia lyrinio „aš“ gyvenimo fragmentai, sudarydami netikėtus derinius, atspindėdami ne tik išorę, bet ir tai, kas nematoma nuoga akimi.
Poetė knygos raktą įteikia pasirinktu epigrafui haiku „Varne bastūne, pažvelk! / Kur tavo lizdas senasis? / Aplink vien slyvos žieduos.“ Lyrinis subjektas keliauja per pasaulį ir laiką patirdamas pačią įvairiausią būsenų ir emocijų gamą: nuo meilės iki neapykantos, nuo susitikimo džiaugsmo iki išsiskyrimo sielvarto, nuo kaustančio abejingumo iki pasiryžimo veikti, nuo kalno viršūnės iki juodžiausios gelmės. Pusiausvyra susigrąžinama stebint ir pamatant visokiausiais rakursais besiskleidžiantį gamtos ir pasaulio grožį, ir nesvarbu, kad „ašaros krinta Alisos / raudonų karolių punktyrais“, juk nepaliaujamai sukantis laiko ratui po žiemos visada ateis pavasaris.
Vakarą moderuos žurnalistė Livija Grajauskienė, akordeonu gros Emilis Kusas (mokytoja Jelena Kravcova).
Maloniai kviečiame!

Data

2022-12-15
Expired!

Laikas

17:00

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.