Bibliotekų savaitė. Susitikimas su Robertu Petrausku

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga, 𝐛𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝𝐳̌𝐢𝐨 𝟐𝟓 𝐝. 𝟏𝟕 𝐯𝐚𝐥. Palangos viešoji biblioteka savo lankytojus kviečia į 𝐬𝐮𝐬𝐢𝐭𝐢𝐤𝐢𝐦𝐚̨ 𝐬𝐮 buvusiu sporto žurnalistu, krepšinio komentatoriumi, intelektualių žaidimų organizatoriumi, o dabar – TV laidos „Knygų žiurkės“ vedėju, rašytoju ir istoriku – 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭𝐮 𝐏𝐞𝐭𝐫𝐚𝐮𝐬𝐤𝐮.
Ketveri metai istorijos studijų Klaipėdos universitete su XX a. specializacija ir dešimties metų domėjimasis II pasaulinio karo istorija virto knygomis: „Trečiojo Reicho triumfas“ (2010), „Lemtingi sprendimai“ (2013) ir „Barbarosa“ (2019). 2022 m. pasirodė istorinė knyga „Poltava“, kuri apima pirmąją Didžiojo Šiaurės karo (1700–1721) pusę ir supažindina su Europa XVIII a. išvakarėse.
Kaip teigia pats R. Petrauskas: „Mano tikslas yra sukurti istorinį serialą. Kiekviena knyga baigiasi pačioje įdomiausioje vietoje, todėl kita jos dalis prasideda toje pačioje vietoje ir tęsia istoriją toliau“. Autoriaus nuomone, kiekvieno rašytojo svarbiausia misija yra parašyti knygą, kurią būtų įdomu skaityti. R. Petrausko knygos teigiamai įvertintos ne tik skaitytojų, bet ir profesorių, redaktorių, publicistų gretose.

Data

2024-04-25
Expired!

Laikas

17:00

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.