Banguoliui 25-eri!

Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų. Vyks parodos „Banguolis po 25 metų“ atidarymas bei poezijos ir muzikos improvizacijos „Jausmų džiazas“ su aktore Egle Jackaite ir pianistu Antanu Cirtautu.

Šokių kolektyvą 1996 metais subūrė ir jam iki šiol vadovauja choreografė Janina Serapinienė. Pasitelkdamas tautinį šokį „Banguolis“ stengiasi perteikti Žemaitijos regiono subtilybes: charakterį, kostiumo išskirtinumą, krašto tradicijas. Banguolis –  Baltijos jūros augalas, ypač gausiai  aptinkamas Baltijos jūros pakrantėje prie Palangos.

Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ nuolat dalyvauja didžiuosiuose Palangos miesto renginiuose: vasaros sezono atidarymo šventėse, „Palangos stintoje“, Joninių šventėje, Užgavėnėse. Šokėjai aktyviai dalyvauja Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuojamuose renginiuose, Lietuvos valstybinių švenčių minėjimuose ir koncertuose. Nauja patirtis – koncertiniai pasirodymai krepšinio varžybų pertraukose Palangos sporto arenoje. Per du dešimtmečius kolektyvas tapo brandus ir yra kviečiamas atstovauti ne tik Palangos miestą, bet ir Lietuvą – dalyvauja įvairiuose miestų bei miestelių renginiuose, respublikinėse dainų šventėse. „Banguolis“ kartu su senjorų liaudiškų šokių ansambliu „Bočiai” nuo 1997 metų atstovauja Lietuvą ir Palangos miestą „Europiadoje“ – didžiausioje tautinių kultūrų ir tautinio kostiumo šventėje Europoje. „Banguolis“ ne tik glaudžiai bendradarbiauja su kitų Lietuvos miestų šokių kolektyvais, bet su lietuvišku tautiniu šokiu jau spėjo supažindinti ir Prancūzijos, Ispanijos, Švedijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Kroatijos, Suomijos gyventojus bei svečius.

Šokių grupės kūrybinę veiklą vainikavo kolektyvo sumanytas ir inicijuotas  tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Pirmasis festivalis įvyko 2017 metais ir tapo tradiciniu.  Festivalyje jau spėjo sudalyvauti šokėjai iš Latvijos, Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos miestų ir miestelių bei mūsų šalyje gyvenančių Tautinių mažumų šokių kolektyvai. Kiekvieną rudenį šokiai ir muzika pasklinda Palangos erdvėse ir įtraukia į šokio sūkurį palangiškius ir kurorto svečius.

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Data

2022-05-07
Expired!

Laikas

15:00

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos kurorto muziejus
Birutės al. 34A, Palanga
Read More

Komentarai uždrausti.