AMBER WIND 2023 GALA KONCERTAS: CINEMATORIJA „CALI-GARI“

Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis Palangoje AMBER WIND 2023 pristato gala koncertą –
CINEMATORIJA „CALI-GARI“
Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras
Dirigentas Modestas Barkauskas
Kompozitoriai Algirdas Martinaitis, Leonas Somovas
Liudas Mockūnas (saksofonas)
Vaidas Bartušas (kontratenoras)
Vaidotas Martinaitis (skaitovas)
Cinematorija „Cali-Gari“ – naujas eksperimentas, jungiantis orkestrinį muzikavimą, kiną, akademinę ir populiariąją, akustinę ir elektroakustinę muziką. Šia forma pristatomas naujas muzikinis takelis ir sceninis vyksmas vienam reikšmingiausių vokiškojo ekspresionizmo nebylaus kino klasikos filmų „Daktaro Kaligario kabinetas“, sukurtam prieš 100 metų.
Psichologinio siaubo filmo šedevru laikomame filme, perkeliančiame žiūrovą į nestabilios psichikos žmogaus pasąmonę, gvildenamos manipuliacijų žmonėmis, aklo paklusnumo temos. Anot kino kritiko Siegfriedo Kracauerio, Kaligario personažas simbolizavo neribotą valdžią, nukreiptą prieš žmonių teises ir vertybes. Šios temos naujai interpretuojamos ir aktualizuojamos kompozitoriaus, nacionalinės premijos laureato Algirdo Martinaičio, bei elektroninės muzikos kūrėjo Leono Somovo iš dalies fiksuotoje, iš dalies improvizuotoje muzikoje. Koncertą praturtina teatralizuotas sceninis vyksmas, apjungiantis filmo ir tikrovės ribas.
Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras – universalus ir atviras kolektyvas, atliekantis įvairių žanrų ir stilių muziką. Orkestras aktyviai koncertuoja su žymiausiais šalies solistais – perkusininkų ansambliu „Giunter Percussion“, pianistu Petru Geniušu, violončelininku Vytautu Sondeckiu ir kt. Siekis išlikti moderniu, šiuolaikišku ir veržliu kolektyvu atsispindi tarpdisciplininėje koncertinių programų kryptyje – bendradarbiaujama su įvairiais menininkais, gretinami sceniniai žanrai: teatras, modernusis šokis ir kt. Orkestras glaudžiai bendradarbiauja ir su lietuvių bei užsienio kompozitoriais, užsakomi nauji kūriniai, įgyvendinami muzikos leidybos, edukaciniai projektai, dirigentų seminarai, meistriškumo kursai. Nuo 2021 m. meno vadovo pareigas užima Leifas Karlssonas, orkestro vyr. dirigentas – Karolis Variakojis.
  • Bilietai:

    https://tickets.paysera.com/lt/event/amber-wind-2023-gala-koncertas-cinematorija-cali-gari?fbclid=IwAR1hyw2aTsNaQJmzvREZwTZuzIIONGkooBKBOOylhvLzvdNvgphhQroOZ6c

Data

2023-05-27
Expired!

Laikas

19:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos koncertų salė
Vytauto g. 43, Palanga
Website
http://www.palangosks.lt
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.