Vila „Romeo“ netrukus taps gražesnė – bus tvarkomas pastato fasadas

2023
09 18

Grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila „Romeo“ netrukus taps gražesnė – vyksta šios vilos išorės remonto darbai. Bus atnaujintas pastato fasadas – pakeistos susidėvėjusios medinės fasado detalės, langai, išorinės durys, fasadas bus perdažytas.

 

Dviaukštė vila „Romeo“ yra Palangos miesto istorinėje dalyje, Birutės alėjoje. Tai – vilų komplekso „Romeo ir  Džiuljeta“ dalis. Romantiškosios kurorto dvynės – „Romeo“ (kairėje) ir „Džiuljeta“ – statytos 1890–1905 m. Nuo 20 a. pradžios vilos priklausė grafienei Sofijai Tiškevičienei ir buvo nuomojamos.

Nuo 20 a. 4 dešimtmečio pradžios vilos atiteko Lietuvos ūkio bankui. 1937 m. jose veikė pensionatas ir sanatorija, vėliau patalpose įsikūrė „Jūratės” poilsio namai. Iki šių dienų vilos atrodo gana autentiškai, nors sovietmečiu prie fasadų prijungti priestatai ir nugriauti balkonai bei terasos.

Vilos „Džiuljeta“ fasadas buvo atnaujintas jau prieš keletą metų, o „Romeo“ išorės remonto darbus planuojama baigti šiais metais.

Birutės alėjoje esantis „Romeo“ ir „Džiuljetos“ vilų kompleksas drauge su kitais grafams priklausiusiais statiniais įprasmina elegantišką Tiškevičių istorinį laikotarpį, o taip pat pažymi modernios poilsio kultūros pradžią Lietuvoje. 1993 m. pastatas įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.