Valstybės dieną kurorte – smagios veiklos šeimoms ir Tautiška giesmė

2022
07 01

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos proga liepos 6 d. jau šeštus metus iš eilės Palangoje organizuojama nuotaikinga šventė, kurioje netrūks veiklų kurorto gyventojams ir svečiams. Kuo ji bus ypatinga?

Šventė-piknikas „Pozityviai“

Linksmai ir turiningai švęsti Valstybės dieną kurorto gyventojai ir svečiai bus kviečiami jau nuo 13 val. – pievelėje prie Grafų Tiškevičių alėjos iki 16 val. vyks šventė-piknikas „Pozityviai“. Šio renginio metu jauniausieji šventės dalyviai galės ne tik linksmai praleisti laiką kartu su savo tėvais ar kitais artimaisiais, bet ir išsinešti po atminimo dovanėlę – vaikai kartu su suaugusiaisiais galės susikurti ekologišką kartoninę tvirtovę ar Gedimino pilies bokštą bei nuspalvinti jas mėgstamiausiomis spalvomis ar piešiniais.

Šventės vedėjai taip pat visiems dovanos kartonines karūnas, o aktyviausiųjų dalyvių laukia ir žurnaliukai „Vakaro žvaigždelė“ bei labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygutės vaikams.

Šventinio pikniko metu taip pat bus įkurta poilsio zona su interaktyviais mediniais žaidimais.

Dramos ir šokio spektaklis „Mindaugas“

Pavakare, 18 val., Palangos koncertų salėje vyks įspūdingas renginys – vienintelis dramos ir šokio spektaklis Lietuvoje „Mindaugas“. Šiuolaikiškai atgimusioje vieno iš garsiausių šalies poetų Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių dramoje „Mindaugas“ susipins baletas, vizualios projekcijos, įspūdingas apšvietimas ir specialiai šiam pastatymui kurta muzika bei choreografija.

Mindaugo asmenį, valdovo vaizdinį ir valstybės pamatų kūrimo istoriją spektaklyje atskleis jaunosios kartos režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės suburta komanda iš visos Lietuvos. Spektaklyje šoks profesionalūs Baltijos baleto teatro šokėjai, scenografijai išskirtinumo suteiks specialiai kuriamos vaizdo instaliacijos, girdėsis folkloras ir vargonų elektroninės sintezės.

Tautiška giesmė

Valstybės dienos kulminacija, kaip ir kasmet, numatoma 21 val. – palangiškiai ir kurorto svečiai kartu su viso pasaulio lietuviais kviečiami džiugiai ir su pasididžiavimu giedoti Tautišką giesmę vienoje iš penkių kurorto vietų.

Šiemet pirmą kartą Tautiška giesmė organizuotai bus giedama Jūratės ir Kastyčio skvere. Čia Lietuvos šaulių sąjungos nariai taip pat pristatys savo veiklą, ginkluotę. Šauliai bendraus su visuomene, pristatys šaulių „Motobūrio“ žygio per Lietuvą tikslus.

Himnas su Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansambliu „Mėguva“ 21 val. bus giedamas ir ant Birutės kalno, o Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Tautiška giesmė skambės su Palangos kameriniu choru.

Šventojoje bendruomenė ir miesto svečiai himną giedoti kviečiami į Šventosios centrinę aikštę ir prie Šventosios gelbėjimo stoties.

Kviečia Jono Šliūpo muziejus

Mažiesiems šventės dalyviams įdomių veiklų pasiūlys Jono Šliūpo muziejaus darbuotojai, žadantys lankytojams įdomiai ir įtaigiai atskleisti, kaip atrodė pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo diena.

Jono Šliūpo muziejaus rengiamų kūrybinių dirbtuvių dalyviai sužinos, kaip atrodė gyvenimas 13 amžiaus Lietuvoje – žaidimo forma patirs, kokia buvo karaliaus diena, sužinos, ką valgė ir kaip gyveno karalius Mindaugas bei jo laikų žmonės, o taip pat visi dalyviai pagamins ir dekoruos dovaną, skirtą karaliui jo karūnavimo dienos proga.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams būtina išankstinė registracija tel. 8 (460) 54 559 arba el. p. j.sliupo.muziejus@lnm.lt.

Valandos trukmės edukacinis užsiėmimas vyks Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (lyjant lietui – muziejaus patalpose), kaina asmeniui – 2 eurai