Tęsiame advento popiečių ciklą „Stebuklus kuriame patys“

2021
12 07

Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!

Nusipynę Advento vainikus ir jais papuošę savo namų duris ar radę garbingą vietą namuose, nusipynę kalėdinį žaisliuką, namų dekorą ar mažą dovanėlę iš šiaudų galime pradėti ruoštis kitiems Kalėdų stebuklams – lieti medumi kvepiančias žvakes, namams ar dovanėlėms draugams. Kalėdų laukimo laiką praleiskime kartu ir padovanokime sau ir vaikams įsimintinas valandas, kartu liedami vaškines žvakes.

Sigutė Bendikienė, jau aštuonerius metus muziejuje puoselėja žvakių iš vaško liejimo tradiciją. Ir šiais metais, gruodžio 11d. 11val., kviečiame į dirbtuves, susipažinti su tradiciniu vaškinių žvakių liejimu, sužinoti apie Advento ir Kalėdų tradicijų ištakas, jų puoselėjimą šeimoje, bei išskirtinę lietuvių bičiulystę su bitėmis, o klausant pasakojimo, išsilieti vaškinę žvakę ir parsinešti į namus šilumą ir medaus kvapą.

Ugnies kūrenimo tradicija be galo sena: kadaise mūsų protėviai kūrendavo aukurus, seneliai ir proseneliai – krosnis, o mes paprastai deginame parafinines žvakes. Iki tol visuose namuose buvo tik tikros bičių vaško žvakės, kurias uždegdavo per šventes ar tiesiog pritrūkus šviesos bei šilumos, kuriomis sutikdavo ir išlydėdavo kiekvieną žmogų, kurių dėka namai ne tik šviesdavo, tačiau ir pakvipdavo vasarišku jaukumu. Šie maži gamtos stebuklai pamažu vėl grįžta ir į mūsų namus – pasakoja Sigutė Bendikienė.

Laukiame Jūsų. Žvakių liejimo medžiagos bus paruoštos.

Renginys nemokamas.

Renginys finansuojamas Palangos miesto savivaldybės Etninė kultūros plėtros programos lėšomis.

Būtina registracija tel. nr. 8 460 54559, el. p j.sliupo.muziejus@lnm.lt ir Galimybių pasas.

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga.

 

Apie Lietuvos nacionalinį muziejų

Tai vienas pirmųjų muziejų Lietuvoje, įkurtas 1855 metais. Šiandien muziejus saugo daugiau nei 1,5 mln. eksponatų ir vienija vienuolika padalinių, iš kurių aštuoni veikia Vilniuje, trys – Lietuvos regionuose. Tai didžiausia Lietuvos kultūros paveldo saugykla, atspindinti šalies istorijos raidos etapus nuo akmens amžiaus iki šių dienų, siekianti supažindinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę.

______________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt/ arba socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/lnmuziejus/.

Kontaktinė informacija:

Nijolė Laužikienė, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja

Tel. 8 685 35914