Svarbi informacija Palangos savivaldybės gyventojams ir įmonėms, priimantiems karo pabėgėlius iš Ukrainos

2022
03 02

Jei priėmėte ir suteikėte laikiną prieglobstį karo pabėgėliams iš Ukrainos ar ketinate tai padaryti, padėkite jiems legalizuoti savo buvimą Lietuvoje.

Ką privalu padaryti, jei savo iniciatyva ar padedant Nacionaliniam savanorių koordinavimo centrui „Stiprūs kartu“ savo būstuose apgyvendinote žmones, atvykusius iš karo siaubiamos šalies?

  • Atvykusiems į Lietuvą karo pabėgėliams privalu per 72 valandas užsiregistruoti Lietuvos migracijos tarnyboje. Informuokite apie tai atvykusiuosius ir padėkite žmonėms iš Ukrainos susisiekti su Migracijos tarnyba: susiskambinti dėl informacijos, nuvežkite į reikiamą vietą.

Atvykusieji į Palangą Ukrainos karo pabėgėliai turi per 72 val. registruotis Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje darbo valandomis 7.30 – 16.30 val. adresu Kauno g. 6, Klaipėda.
Po migracijos procedūrų pabėgėliams iš Ukrainos bus suteikta:

Po migracijos procedūrų pabėgėliams iš Ukrainos bus suteikta:

  • leidimas laikinai gyventi Lietuvoje,
  • nacionalinė viz

Migracijos karštoji linija tel.+370 5 271 7112, skambinti galima kiekvieną dieną 7.30 – 21 val.

  • Taip pat prašome palangiškius bei kurorto įmones, priimančius ukrainiečius karo pabėgėlius pas save, informuoti apie tai Savivaldybę p. jurate.mitkeviciute@palanga.lt, tel. +370 615 59396. Mums svarbu kaupti duomenis, kiek karo pabėgėlių yra mūsų mieste, kokia humanitarinė, psichologinė ar kitokia pagalba jiems reikalinga.
  • Emocinę bei psichologinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems ir į Palangos miesto savivaldybę atvykusiems Ukrainos gyventojams pagal poreikį darbo dienomis, darbo valandomis teiks Palangos miesto socialinių paslaugų centras.

Psichologės: Jelena Bachlina, tel. +370 615 66 139, el. p. jelena.bachlina@palangosspc.lt
Jolanta Navickienė, tel. +370 615 30 294, el. p. jolanta.navickiene@palangosspc.lt

Gyventojai ar įmonės, norintys priimti karo pabėgėlius, prašome kreiptis į Nacionalinį savanorių koordinavimo centrą ir užpildyti specialią anketą. 1827, https://stipruskartu.lt/#anketa
Nuoširdžiai dėkojame už rūpestį Ukrainos žmonėmis ir Jūsų norą padėti!