Startuoja verslo mentorystės programa smulkiesiems verslininkams visoje Lietuvoje

2022
02 07

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva” kviečia verslo proveržio siekiančius smulkiuosius šalies verslininkus dalyvauti verslo mentorystės programoje. Programa, kurios metu 6-8 mėnesius patyrę mentoriai padės verslininkams siekti ambicingų tikslų, vyks 13-oje miestų veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Registracija į programą vyksta iki vasario 14 d.

 

Prie šios programos kviečiami prisijungti ir ekspertai, norintys pasidalinti savo žiniomis bei papildyti beveik 200 mentorių tinklą.

„Verslios Lietuvos“ organizuojamoje verslo mentorystės programoje kasmet sudalyvauja daugiau nei šimtas smulkiųjų Lietuvos verslininkų. Mentorystės dalyviai programos metu drauge su jiems priskirtu mentoriumi nuosekliai įgyvendina pagal verslininko poreikius pasiruoštą verslo veiksmų planą. Visos programos metu verslininkai gali konsultuotis jiems aktualiausiais verslo, teisės, rinkodaros, finansų, personalo valdymo, investicijų pritraukimo ar kitais klausimais.

„Turime išties daug sėkmės istorijų, kuomet verslininkai mentorystės programos dėka išaugina pardavimus net 400 proc., išsigrynina veiklas, atranda naujas rinkas, pakeičia strateginius verslo planus ar net atgaivina dėl pandemijos pristabdytus verslus. Ši mentorystės programa – puiki proga verslininkams gauti visokeriopą ir, svarbiausia, ne vienkartinę, bet nuoseklią ekspertų pagalbą. Mentorystė – daugiau nei žinių perteikimas, tai ir padrąsinimas, pastūmėjimas, kai pritrūksta drąsos veikti, pagalba atrasti atsakymus į klausimus, apie kuriuos verslas net nepagalvoja. Ir, žinoma, džiaugiamės, jog kasmet didelio verslininkų susidomėjimo sulaukianti programa prieinama visos Lietuvos mastu“, – kalba Inga Juozapavičienė, „Versli Lietuva“ Verslumo departamento vadovė.

Praeitais metais „Verslios Lietuvos“ bendradarbystės centrų „Spiečius“ tinklui apėmus visą Lietuvą, verslo mentorystės programa vyksta net trylikoje Lietuvos miestų: Alytuje, Birštone, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Rokiškyje, Šiauliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje ir Visagine.

Verslo mentorystės programa prasidės įvadine sesija, kurios metu „Spiečių“ koordinatoriai drauge su mentoriais atrinks labiausiai dalyvauti programoje motyvuotus verslininkus. Šiemet programą papildys galimybė mokymų ir teminių konsultacijų metu ugdyti tikslines verslo kompetencijas bei užmegzti naujas verslo pažintis baigiamajame kontaktiniame renginyje, kuris suburs visų miestų programos dalyvius ir mentorius.

Prie verslo mentorystės programos kviečiami prisijungti ir savo žiniomis pasidalinti patyrę verslininkai bei įvairių sričių specialistai. Programos metu mentoriams taip pat bus suteiktos galimybės augti ir ugdyti savo kompetencijas – vyks kompetencijų mokymai, renginiai, kūrybinės dirbtuvės, kasmet organizuojamas „Mentorystės dienos“ renginys. Programoje dalyvaudami mentoriai gali ne tik susipažinti su augti siekiančiais verslininkais, bet ir kitais mentoriais, praplėsti savo pažinčių tinklą bei pasinaudoti suteikiamomis viešinimo galimybėmis.

Verslo mentorystės platformoje – dar daugiau galimybių verslininkams

Verslo mentorystė vyksta ne tik bendradarbystės centruose „Spiečius“ – verslininkai ištisus metus gali registruotis į specialią verslo mentorystės platformą ir ten keliais mygtuko spustelėjimais rasti bei konsultuotis su norimu mentoriumi. Ši mentorystės platforma buvo atnaujinta, todėl nuo šiol nuotoliniu būdu vykstantis mentorystės procesas yra dar patogesnis ir nuoseklesnis.

„Šiuo metu verslo mentorystės platforma aktyviai naudojasi beveik pusė tūkstančio verslininkų, o juos konsultuoja net 130 mentorių. Tam, kad mentoriams ir verslininkams būtų patogiau bendrauti tarpusavyje, sekti mentorystės eigą – techniškai atnaujinome platformą. Dabar platformoje verslininkai pagal mūsų parengtas gaires gali sudaryti savo mentorystės planą – išsikelti pagrindinį tikslą, susiplanuoti veiksmus, nusimatyti terminus ir stebėti mentorystės progresą. Šiuo planu verslininkai gali pasidalinti su mentoriumi, o artėjant vieno ar kito numatyto veiksmo terminui, gauti priminimus“, – kalba I. Juozapavičienė.

Verslo mentorystės platforma pasiekiama adresu: https://mentoriai.verslilietuva.lt/

„Spiečiuose“ vyksiančioje verslo mentorystės programoje norintys dalyvauti verslininkai kviečiami registruotis čia: https://bit.ly/3g40Wkh.

Prie programos prisijungti ir mentorių tinklą norintys papildyti ekspertai kviečiami užpildyti šią formą: https://bit.ly/3ABOd1H 

 

https://eimin.lrv.lt