Startuoja projektas „Globali Palanga“: siekiama stiprinti ryšius su išvykusiais palangiškiais

2021
12 07
Palangos miesto savivaldybė jungiasi prie Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) projekto „Globalūs regionai“ ir startuoja su iniciatyva „Globali Palanga“. Nuo šiol į užsienį išvykę Palangos miesto gyventojai naujai sukurtoje interneto svetainėje „Globali Palanga“ https://globali.palanga.lt  galės rasti visą aktualią informaciją apie gimtąjį miestą.

Skaičiuojama, kad už Lietuvos ribų gyvena daugiau kaip milijonas lietuvių. O palangiškių ar kilusių iš Palangos galime sutikti net tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Palangos miesto savivaldybės administracija sukūrė virtualią platformą, kurioje būtų galima dalintis po pasaulį pasklidusių palangiškių pasiekimais, veiklomis, kur kiekvienas išvykęs ne tik galėtų sekti naujienas, bet ir  palaikyti ryšį su savo gimtuoju miestu. Atsižvelgus į užsienyje gyvenančių lietuvių poreikius, svetainėje išskiriamos keturios pagrindinės temos: gyventi, dirbti, investuoti ir atostogauti. Išvykusieji šio elektroninio įrankio dėka gaus naudingos informacijos apie savo miestą ir apie galimybes sugrįžti į jį, dirbti bei gyventi. Savivaldybė turės galimybę konsultuotis su išvykusiais palangiškiais įvairiais klausimais, viešinant ir investicinį bei turizmo potencialą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos „Globali Lietuva“ programos pagrindu skatinama iniciatyva „Globalūs regionai”, kuria siekiama „išplėsti“ Lietuvos ribas, integruojant išvykusius lietuvius į savo gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant kurorto ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą. Prie šio projekto jungiasi ir Palangos miesto savivaldybė. „Globali Palanga“ – taip pat projekto „Globali regionai“, kurį įgyvendina Lietuvos savivaldybių asociacija, dalis. Prisijungimą prie projekto „Globalūs regionai“ koordinuoja LSA. Logotipą ir internetinės svetainės platformos modelį Palangai, kaip ir kitoms prisijungusioms savivaldybėms, siekiant išlaikyti projekto įvaizdžio ir atpažįstamumo vientisumą, sukūrė LSA. Lietuvos savivaldybių asociacija kviečia ir kitas savivaldybės aktyviai jungtis prie šios iniciatyvos. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: https://www.lsa.lt/globalusregionai/

Šis projektas reikalingas šiuolaikiniam Palangos kurortui. Tai patrauklus komunikacinis paketas tarp mūsų miesto ir išvykusiųjų. Daugelis žmonių, gyvenančių užsienyje, jaučia stiprų ryšį su savo gimtuoju miestu, tad labai svarbu nuolat bendrauti su emigrantais, juos informuoti apie naujas iniciatyvas, atliktus darbus, skatinti kurti ir įgyvendinti naujas idėjas Palangoje, suteikti galimybę prisidėti prie miesto ekonominės gerovės kūrimo.

Globali Palanga kontaktinis asmuo – Ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistė Aušra Šikšnienė tel. +370 460 34 144 el.p. globali@palanga.lt