Šeštadienį Palanga kviečia į Draugystės su Ukraina dieną – ištieskime ranką karo pabėgėliams

2022
04 05

Palanga tiesia pagalbos ranką kurorte apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos – šeštadienį, balandžio 9 d., mieste vyks paramos renginys – „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena“. Jo metu visi kviečiami prasmingai praleisti laiką, o galbūt netgi užmegzti draugystę su Ukrainos karo pabėgėliais. Renginio metu paaukotos lėšos bus skirtos Palangoje apsistojusiųjų Ukrainos karo pabėgėlių būtiniausioms reikmėms.

Akcentuojama vienybė

Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną siekiama akcentuoti dviejų tautų vienybę, todėl šeštadienį į paramos renginį kviečiami visi – tiek palangiškiai, tiek kurorto svečiai, tiek ir Palangoje apsistoję ukrainiečiai.

„Palangoje šiuo metu yra apsistoję 717 karo pabėgėlių iš Ukrainos, ir jų 319 vaikų iki 18 metų. Mes, palangiškiai, norime, kad karo baisumus išgyvenę žmonės mūsų mieste jaustųsi ne tik saugūs, bet ir mylimi. Draugystės diena – tai renginys, skirtas surinkti paramą Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių Palangoje, reikmėms, o taip pat parodyti mūsų palaikymą ukrainiečiams“, – sakė šio paramos renginio sumanytojas bei iniciatorius, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Į mero kvietimą surengti paramos renginį labai noriai atsiliepė kurorto verslininkai, kultūros darbuotojai, savanoriai, prisijungti prie pasirengimo renginiui panoro ir Palangoje apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai.

Skonių susitikimai

Karo pabėgėliai kartu su kurorto kavinių bei restoranų virtuvių meistrais gamins ukrainietiškus patiekalus, kurie, kaip ir lietuviški patiekalai, bus pristatomi bei siūlomi paragauti Jūratės ir Kastyčio skvere. Už patiekalus paaukotos lėšos padės Ukrainiečiams Palangoje.

Skonių susitikimai vyks ne tik Jūratės ir Kastyčio skvere, bet ir visame mieste – kurorto kavinės bei restoranai, prisijungę prie šio paramos renginio, siūlys paskanauti lietuviškų bei ukrainietiškų patiekalų ne tik po atviru dangumi.

Kur galima ne tik skaniai papietauti, bet kartu ir paaukoti Palangoje apsistojusiųjų Ukrainos karo pabėgėlių reikmėms, galima matyti specialiai šiam paramos renginiui išleistame „Skonių žemėlapyje“. Prie Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos jungiasi šie kurorto restoranai bei kavinės: „Pineta“, „Vanagupė“, „Selfish Bistro“, „Žuvinė“, „Restoranas 4“, „Senoji Hansa“, „Sporto lizdas“, „Resort Pub“, „Monika“, „Molinis ąsotis“, „Onorė“, Vila „Žvaigždė“, „Barcode Palanga“, „Gras“, „Žuvėdra“, „Vandenis“, „Pelikanas, Vila „Ramybė“, „Meat Steak House“ bei „HBH Palanga“.

Kultūrų susitikimai

Ukrainos palaikymo nuotaiką šeštadienį taip pat skleis Jūratės ir Kastyčio skvere vyksiantys Kultūrų susitikimai. Specialiai įrengtoje scenoje vienas kitą keis žymūs dainininkai, tarp kurių – puiki grupė „Kitava“ iš Šiaulių, sukūrusi širdį paliečiantį kūrinį „Esam kartu! Разом всі ми!“ ir atliekanti jį lietuvių bei ukrainiečių kalbomis. Ši daina nuskambės ir šeštadienį, taip pat muzikinis pasirodymas bus praturtintas koncertui parengtomis vizualizacijomis.

Koncerte pasirodys ir dainininkė Rasa Serra su saksofonistu Laimonu Urbiku. Jie atliks aranžuotas folkloro dainas karine ir kita tematika.

Taip pat išvysime visiems puikiai žinomą ilgametį scenos grandą Steponą Janušką – jis su pianistu Arnoldu Jankūnu pristatys akustinę programą, taip pat – žinomą jaunosios kartos atlikėją bei dainų autorių Karolį Rupkų, Ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ kolektyvus.

Koncertą užbaigs analogų neturintis jaunatviškas profesionalų trio – „Voiceless“. Šio kolektyvo muzikiniai instrumentai – būgnai ir dvi violončelės. Naujai ir patraukliai skambės populiariosios muzikos bei gerai žinomus roko kūriniai.

Pramogos vaikams

Vienybės susitikimuose Jūratės ir Kastyčio skvere vietos tautodailininkai kartu su Palangoje apsistojusiais Ukrainos karo pabėgėliais gamins įvairius suvenyrus bei siūlys juos įsigyti. Mažieji šventės dalyviai bus kviečiami į Vaikystės susitikimus – jų lauks batutų parkas po atviru dangumi, įvairios laipynės bei kitos atrakcijos ir savanoriai.

O tuo metu Palangoje apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai bus kviečiami ir į informacinius susitikimus – specialiai tam tikslui įrengtoje palapinėje specialistai atsakys į ukrainiečiams kylančius klausimus, susijusius su darbo paieška, socialine ar švietimo sistema ir kt. Čia taip pat darbo ieškantys ukrainiečiai galės užsiregistruoti ar gauti tiesioginius potencialių darbdavių kontaktus, atsakingų institucijų teisines konsultacijas.

Kviečia savanorius

Renginyje reikalinga ir savanorių pagalba, tad norintieji prisijungti prie savanorių komandos kviečiami užpildyti anketą: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeQfwnck573I8…/viewform

#Savanoriai #ReikalingaPagalba #Prisijunk.

Apsisprendusieji savo laiką bei energiją šeštadienį skirti Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos renginiams, turės progą ne tik susipažinti su kitais savanoriais, įgyti naudingos patirties, bet prisidėsi prie itin kilnaus tikslo – padėsi Ukrainos karo pabėgėliams.

Suriktos lėšos – paramai

Renginio metu surinkta parama bus pervesta į specialią BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ paramos sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašant „Parama ukrainiečiams Palangoje“ ir bus skirta kurorte apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams paremti.