Projektu „Paveldo pasiekiamumo didinimas dviračiais“ vystoma turizmo infrastruktūra gerina kurorto informacijos prieinamumą

2022
11 23

Nors daugeliui Lietuvoje Palanga atrodo gerai pažįstamas kraštas, tačiau atvykus į didžiausią šalies kurortą miesto svečiams siūlomas išties didelis paslaugų bei lankytinų objektų spektras. Čia pasirinkti, pamatyti ir atrasti tikrai yra ką. Kurorte gausu kultūrinių įstaigų, gamtos, istorinio bei urbanistinio, architektūrinio paveldo objektų. Ypatingai čia ryškūs grafų Tiškevičių kultūrinio paveldo pėdsakai, kurie atsispindi tiek religiniuose, tiek kultūriniuose, tiek pramoginiuose laisvalaikio objektuose. Vien ko verta istorinė medinių vilų kurorto kolekcija. O apie gamtinius išteklius ir vertybes sužinoti galima išties daug neatrastų dalykų. Tad norintiems pažinti Palangą kitaip – dviratis taps puikia priemone tą padaryti. Šiandien čia rasite dar geriau ir patogiau šiam keliavimo būdui pritaikytą ir informaciją, ir infrastruktūrą.
Palangoje driekiasi keliasdešimt kilometrų dviračių takų, kuriais lengvai pasieksite ne tik artimiausius miestus, bet ir Latvijos Respubliką. Per didžiausią Lietuvos kurortą eina žymiosios EUROVELO 10 ir EUROVELO 13 trasos, kurios dar labiau skatina dviračių turizmą. Tad Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendinamo tarptautinio projekto „Paveldo pasiekiamumo didinimas dviračiais“ dėka jau šiemet kurorto gyventojus bei svečius džiugins tiek atnaujintais, tiek dar nematytais turizmo informaciniais produktais Palangoje.
Prie dar didesnės kurorto aktualios informacijos sklaidos ir dviratininkams, ir pėstiesiems šiemet prisidės pastatyti 5 lauko interaktyvūs dvipusiai informaciniai stendai, 1 informacinis stendas bei 13 kryprodžių.
5 dvipusiai interaktyvūs lauko informaciniai stendai padės efektyviai, greitai bei šiuolaikiškai pateikti Palangos miesto aktualią informaciją apie gamtinius ir kultūros paveldo objektus. Net 4 stendai numatyti pastatyti Palangos didžiausio turistinio srautingumo vietose bei 1 – Šventojoje, šalia Šventosios Marijos Jūrų Žvaigždės Bažnyčios. Dvipusiai interaktyvūs informaciniai lauko stendai turės padidinto atsparumo stiklą, kuris apsaugos nuo išorinių subraižymų bei maksimaliai bus pritaikyti naudoti lauke, užtikrinant jų veikimą apskritą parą, ištisus metus. Šie stendai bus ne tik technologiškai pažangesni ir efektyvesni, bet ir aplinkai draugiškesni – įrengti su LED apšvietimu, be to, kaip ir dera tvarumą bei ekologiją puoselėjančiam kurortui, atitiks aplinkosauginius reikalavimus.
Dar vienas informacinis stendas bus įrengtas Meilės al. ir J. Simpsono g. sankirtoje. Pastatomi informaciniai stendai kurorto erdvėms suteikia vizualinį tvarkos įspūdį ir tuo pačiu yra labai naudingi. Tokio tipo metaliniai informaciniai stendai yra labai patvarūs. Taigi ir šis stendas bus visiškai pritaikytas naudoti lauko sąlygomis, atsparus aplinkos poveikiui, UV spinduliams, spalvų nusidėvėjimui. Tai šiuolaikiškas informacijos šaltinis ir miesto svečiams, ir gyventojams. Toks stendas bus puikus gidas, teikiantis esminę turistinę informaciją didelio turistinio srauto juostoje, skelbiant jame informaciją apie lankomą vietovę, istoriją bei lankytinas vietas.
Taip pat Palangos miesto savivaldybės administracija projekto metu planuoja įsigyti 13 vienetų stovų su 3, 4, 5, 6 krypčių rodyklėmis, kurie padėtų efektyviai, greitai bei šiuolaikiškai teikti aktualią Palangos miesto informaciją. Mėlynos, vizualiai patrauklios kryprodės puikiai įsilies į jau kurorte veikiantį kryprodžių informacinį tinklą, jį dar labiau papildant lankytinais kurorto paveldo ir gamtos objektais. Stovai su rodyklėmis taip pat bus pritaikyti naudoti lauko sąlygomis, atsparūs aplinkos poveikiui. Numatyta, kad net dešimt stovų su 3 krypčių rodyklėmis bus pastatyta itin gausius turistų srautus generuojančiose juostose. Vienas stovas su 4 krypčių rodyklėmis planuojama stovės J. Basanavičiaus g. ir Birutės al. sankirtoje, vienas stovas su 5 krypčių rodyklėmis bus statomas S. Dariaus ir S. Girėno g. ir Vytauto g. sankryžoje ir dar vienas stovas su 6 krypčių rodyklėmis atsiras ties Klaipėdos pl. ir Vasario 16-osios g. sankirta. Taigi šios įrengtos kryprodės dar labiau atlieps visus esminius gyventojų bei miesto svečių objektų paieškos poreikius bei padės atrasti dar daugiau nepažintų Palangos miesto vietų.
Palangos miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto „Paveldo pasiekiamumo didinimas dviračiais“ rezultatai prisidės prie dar patrauklesnio kurorto įvaizdžio formavimo. Šio projekto veiklose jau vykdyti specializuoti turizmo renginiai, vyko seminaras ne tik apie Palangos kurorto turistinius objektus, bet Klaipėdos regiono turizmo naujovėmis dalinosi kitų regiono savivaldybių turizmo specialistai, turizmo plėtros ekspertai, dviračių turizmo atstovai, taip pat vyko ir turizmo specialistų diskusijos apie kultūros, gamtos ir istorijos objektų patogesnį prieinamumą dviračiais regiono turistams. Jau vyksta 4 interaktyvių infoterminalų įrengimas. Taip pat šiame projekte jau vykdomas informacinės regiono infrastruktūros vystymas, rengiami turistinių objektų, pritaikytų lankymui dviračiais aprašymai.
Projektas iš dalies finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis. Projekto bendrasis finansavimas – 400 495,98 Eur. Projektas įgyvendinamas nuo 2021 m. birželio 16 d. iki 2022 m. gruodžio 16 d.
Išsamiau apie projektą ir programą: www.palanga.lt arba el. paštu pletra@palanga.lt.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios straipsnio turinį atsako Palangos miesto savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.