Pasaulio lietuvių sporto žaidynių estafetę 2025-aisiais perims Palanga

2022
06 22

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, 2025 metais vyks Palangoje.

Į kurortą suvažiuosiantys sportininkai mėgėjai iš įvairių šalių ne tik varžysis įvairiose sporto šakose, bet ir bendraus, užmegs naujas pažintis, susipažins su mūsų miestu bei turiningai praleis laiką.

„Kad įgytumėme teisę rengti šią sporto šventę Palangoje, turėjome laimėti konkursą, t. y., įveikti kitus pretendentus bei kompetentingai komisijai įrodyti, kad esame tikrai verti būti Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizatoriais. Todėl nuoširdžiai dėkoju kiekvienam mūsų komandos nariui, savo darbu, pasiūlymais ir idėjomis prisidėjusiems siekiant bendro tikslo – galimybės mūsų tautiečius sportininkus mėgėjus iš viso pasaulio 2025-aisis sukvieti į Palangą“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynių tikslas skatinti viso pasaulio lietuvių sportinę veiklą ir palaikyti lietuvybę. Pasak kurorto mero, svetinga Palanga tam – labai tinkamas miestas. „Turime gerai išplėtotą sporto infrastruktūrą, įvairioms sportinėms veikloms kurorte pritaikomos ir viešosios erdvės, tad dėsime visas pastangas, kad ši sporto šventė, kurią drąsiai galime vadinti tautine olimpiada, o taip pat – ir mūsų kurortas visiems jos dalyviams padovanotų puikių įspūdžių ir emocijų“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Beje, metais anksčiau – 2024-aisiais – Palanga suburs pučiamųjų muzikos profesionalus bei mėgėjus iš viso žemyno – įveikusi labai rimtą pretendentų atrankos konkursą, Palanga buvo paskelbta prestižinio muzikos pasaulio renginio – Europos varinių pučiamųjų čempionato – organizatore.