Palangos viešojoje bibliotekoje – Viktoro Šato tapybos darbų paroda

2022
06 09

Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.

Nenutolęs nuo savo šaknų – „vis dėlto esu kaimo vaikis“, – sako tapytojas, gimęs Pasvalio rajone. Baigė Architektūros studijas Vilniuje. Gyvenimą skyrė tapybai. Lietuvoje ir užsienyje parodose dalyvauja nuo 1982 m. Iš bendrų parodų minėtinos: respublikinė architektų dailės darbų paroda Lietuvos Dailės muziejuje, paroda Maskvoje, Lietuvos tūkstantmečio paroda Radvilų rūmuose, taip pat Argentinoje. Jo darbų yra įsigijęs Lietuvos Dailės muziejus, bei privatūs kolekcininkai.

Pasak menotyrininkės  G. Gurnevičiūtės, „dailininkas remiasi J. Vienožinskio kūryba, arsininkais, postimpresionistine tradicija, kur atspirties taškas – realus gyvenimas, o meninė idėja išreiškiama spalva ir tvirta kompozicija“. Ypač svarbi dailininko išraiškos priemonė yra spalva. Anot tapytojo A. Beinaravičiaus, „ Viktoro tapyba turi jautrią spalvinę klausą. Saikingu, pustoniais grįstu koloritu tikslingai kuria kiek nostalgiškas, pilnas šviesos ir optimizmo paveikslų nuotaikas ir stengiasi atskleisti kaimo sodybų, upių užutekių, pamiškių ir giraičių ramybę, grožį, visa tai įvilkdamas į tą spalvų gamą, kurią pajaučia savo vidumi“.

Paroda Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama visą birželio mėnesį. Kviečiame apsilankyti.