Palangos viešojoje bibliotekoje – Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“

2022
03 08

Išsaugotos šeimos ir giminės relikvijos apie praeities įvykius gali papasakoti įtaigiau, nei atskleidžia iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos.
Kovo 11-osios išvakarėse Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje bus eksponuojama Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parengta paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“.

Parodoje eksponuojami laiškai iš tremties, siųsti Mažylių šeimai į Kauną – Juozo Siručio, Petronėlės Sirutytės-Lastytės, Onos Matulaitytės-Stulginskienės ir Jono bei Onos Siručių laiškai, adresuoti Antaninai Mažylienei. Joje pristatomi autentiški laiškai iš lagerių, jų neredaguotas turinys, kuriame slypi tikros išgyvenimų, skausmo, bado, šalčio istorijos, persmelktos artimųjų ilgesio, prisiminimų ir kupinos vilties. Daugiausia laiškų – iš prof. Liudo Mažylio tėvo pusbrolio Juozo Siručio, kuriam teko iškęsti nepaprastai sunkias sąlygas lageriuose ir kurio likimas susiklostė taip, kad po tremties jis nebegrįžo į Lietuvą.

Kviečiame apsilankyti!