Palangos turizmo informacijos centro komanda naująjį 2022 metų turizmo sezoną ruošia naujienų

2021
12 10

Palanga – kurortas, poilsiautojus viliojantis gaiviu pušų aromatu, pėdas kutenančiu švelniu paplūdimio smėliu, hipnotizuojančiu Baltijos jūros ošimu, jūros bangose nusileidžiančios saulės vaizdais ir išsilaikiusia aristokratiško XIX a. kurorto dvasia.

Baltijos gintaras susidarė prieš 55–40 mln. metų, kai klimato atšilimas paskatino gintarmedžių sakų išsiskyrimą. Šių pušų šeimos spygliuočių sakai nukrisdavo ant žemės, sukietėdavo ir ilgą laiką išbuvę jūros dugne, virsdavo gintaru.

Šiandien audringomis dienomis jūra vis dar išmeta gintaro gabalėlių – koks džiaugsmas jų rasti pakrantėje. Ar žinojote, kad rinkti Baltijos auksą reikia ne per audrą, bet po jos? Nurimus bangoms, srovės dugnu ridena gintaro grynuolius. Jų galima aptikti ir gausiose jūros dumblių, pagaliukų sąnašose, juostomis nusidriekusiose Baltijos jūros pakrantėje.

Palangos turizmo informacijos centro sukurtame maršrute persipina Baltijos auksu vadinamo gintaro istorija su išraiškinga Palangos kurorto architektūra. XIX ir XX a. Palangos architektūra atspindi vieną ryškiausių šio kurorto etapų – ambicingą kilmingos šeimos epochą ir modernios poilsio kultūros pradžią Lietuvoje. To meto pastatų formų bei stilių įvairovė kūrė išskirtinį kurorto įvaizdį. Iki šių dienų išliko Tiškevičių valdymo laikotarpiu statyti įspūdingi objektai: rūmų ir parko ansamblis, neogotikinė bažnyčia, kurhauzas, vilos ir vasarnamiai, susitelkę istorinėje kurorto dalyje.

Idėja sukurti turistinį maršrutą gintaro tema gimė Palangos turizmo informacijos centro komandai, kuri inicijavo projektą „Gintaro krantas – tarpregioninės kultūrinio, pažintinio turizmo plėtros skatinimas Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado srities regionuose“ LT-RU-2-079 pagal 2014¬–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą (toliau – programa).

Pagrindinis projekto tikslas – kultūros tinklo tarp Kaliningrado ir Klaipėdos apskričių kūrimas, siekiant plėsti turizmo sektorių ir pritraukti daugiau vietinių bei užsienio turistų.

Projekto tikslinė grupė – vietiniai ir užsienio turistai. Projekto veikla ir sukurti rezultatai pritrauks įvairaus amžiaus turistus iš įvairių šalių, kurie domisi kultūra ir istorija, siekia pažinti Baltijos jūros regioną.

Projekto veiklos įgyvendinimas abiejose šalyse leis sukurti tarptautinį turizmo tinklą, vienijantį dvi šalis. Keitimasis patirtimi ir žiniomis, taip pat naujos turizmo infrastruktūros ir paslaugų sukūrimas leis pagerinti turizmo sektorių projekto teritorijoje. Dėl to pagerės regionų ekonomika, padidės lankytojų sąmoningumas ir žinios apie regiono istoriją, tradicijas ir kultūrą.

Projekto naujovė grindžiama unikaliu bendrų tarptautinių gintaro turų kūrimu ir vietos amatininkų dalyvavimu. Planuojama, kad įgyvendinant projektą bus sukurta nauja sąsaja tarp tradicinių amatų koncepcijų regione. Tai padės skatinti turizmą mažuose miestuose, gyvenvietėse ir taip pat rems amatininkus šiose vietose. Naujos turizmo paslaugos bus prieinamos ir reklamuojamos visus metus, parodant ryšius tarp šalių ir skatinant vietos kultūrą. Be to, turistai bus skatinami keliauti dviračiais, pėsčiomis. Tai padidins supratimą apie ekologines problemas ir padidins kelionių dalyvių fizinį aktyvumą. Be to, tai sustiprins dviejų susijusių šalių ir regionų bendradarbiavimą

2021 m. birželio 3 d. Palangoje vyko nuotolinė konferencija „Tarptautinis bendradarbiavimas ir naujų turizmo produktų kūrimas“.

Konferencijos metu pristatyta projekto veikla, supažindinta su įgyvendinamu projektu, pasidalinta gerąja praktika rengiant projektus ir panelinėje diskusijoje aptarta Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado srities turizmo plėtros problemos ir perspektyvos.

Konferencijos 2 dalyje, panelinėje diskusijoje dalyvavo ir savo patirtimi dalijosi – Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė, Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė, Palangos miesto savivaldybės rinkodaros specialistė Aušra Šikšnienė. Diskusiją moderavo UAB „Travel Deli“ direktorė Vilija Malinauskaitė.

Konferencijos metu pristatyta idėja projekto įgyvendinimo metu sukurti turistinį maršrutą gintaro tema jau tampa realybe. Artėjant 2022 metų turizmo sezonui Palangos ir Kaliningrado turizmo informacijos centrai pakvies į naujo turistinio maršruto pristatymą, kurio metu bus parodytas naujas vaizdo filmas bei pristatytos kitos projekto veiklos.

Projekto naujumas taip pat atsispindės naudojant naujas technologijas ir priemones. Planuojama įrengti inovatyvius informacinius terminalus, „Sun Eco“ paslaugų stotis. Šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbu atsižvelgti į jos poreikius ir pakeisti paslaugų teikimo būdą. Taip pat visa sukurta medžiaga bus moderni, unikali, norinti pritraukti įvairių amžiaus grupių turistus. Pasirinktas turinys, įrankiai ir įranga bus naudojami teikiant informaciją apie regioną, pasiekiantį kuo platesnę auditoriją.

_______________________________________________________________________________

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Rasa Kmitienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė (el. p. rasa.kmitiene@palangatic.lt, tel. 8 (460) 48822.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Palangos turizmo informacijos centras ir ji negali būti taikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė: www.eni-cbc.eu. Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir plėtros generalinio direktorato interneto svetainė: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_lt