Palangos kurorto muziejus tampa atviresnis žmonėms su negalia

2023
03 30

 

Palangos kurorto muziejuje prasidėjo projekto „Muziejus be kliūčių“ įgyvendinimas.  Jau visai netrukus pagal šį projektą muziejuje bus įrengta erdvė žmonėms su negalia.

Įvyko pirmasis etapas – surengti mokymai muziejaus ir Palangos miesto kultūros darbuotojams apie tai, kaip reiktų elgtis su žmonėmis, turinčiais negalią. Mokymus vedė Klaipėdos valstybinės kolegijos docentė, dr. Ilvija Pikturnaitė, mokymuose dalyvavo 22 specialistai.

Erdvėje bus įrengtos interaktyvios grindys ir sukurtos naujos galimybės. Labai džiugu, kad muziejus taps artimesnis, prieinamesnis, atviresnis žmonėms su negalia.

Tai  inovatyvi priemonė, skirta lavinti judesių koordinavimą, reakciją bei loginį mąstymą. Interaktyvių grindų pagalba bus lavinami ne tik judesiai, bet ir kiti gebėjimai.  Neįgalieji turės galimybę susipažinti su Palangos istorija, kraštovaizdžiu, supančia aplinka. Ši priemonė taip pat puikiai tinka ne tik žmonėms turintiems specialiųjų poreikių, bet ir vaikams, nes skatina vaikų dėmesio koncentravimą, lavinama motorika.  Viso yra galimybė sukurti daugiau nei 100 skirtingų programų.

Muziejaus aplinka yra pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia – įrengtas specialus įėjimas, liftas, platūs praėjimai. Tačiau nauja erdvė skatins lankytis čia nuolat. Grindyse bus įdiegtas kelių lygių Palangos istorijos klausimynas, kurių pagalba galima rengti viktorinas ir kitus žaidimus.

Prie projekto džiugiai sutiko prisijungti partneriai: Palangos miesto socialinių paslaugų centras, Palangos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Lietuvos paraplegikų asociacija, VšĮ „Palangos gintaras“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.