Palangoje šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija

2022
05 14

Jau mažiau nei po mėnesio Palangoje susiburs aktyvus jaunimas ne tik iš visos Žemaitijos regiono bei dalies Lietuvos, bet ir iš Palangos miestų-partnerių užsienyje – kurorte šurmuliuos Jaunimo vasaros akademija. Šio renginio šūkis – „Kartu mes galime daug!“ – atskleidžia jo esmę bei jaunuoliams primena, kad bendra veikla ir bendri tikslai sutelkia bendruomenę ir įgalina ją sėkmingoms veikloms.

Lietuvos jaunimo metai

2022-ieji metai Lietuvoje paskelbti Lietuvos jaunimo metais. Būtent šiais metais bus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai.

Džiugu tai, kad į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą Lietuvos jaunimo metų minėjimo 2022 metais planą įtraukta ir Palangos miesto savivaldybės organizuojama jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“.

Jaunuoliai ne tik iš Lietuvos

Europos Parlamentas 2022-uosius paskelbė Europos jaunimo metais ir sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje.

Palangoje Lietuvos ir Europos jaunimo metai prasidėjo itin prasmingai – birželio 8-10 dienomis kurortas jaunuolius kviečia į Jaunimo vasaros akademiją. Planuojama, kad į kurortą suvažiuos dvidešimties savivaldybių atstovai iš visos Lietuvos, taip pat laukiama svečių iš Palangos miestų-partnerių užsienyje.

Įskaitant jaunuolius, jaunimo darbuotojus, lektorius, moderatorius ir kitus Jaunimo vasaros akademijos dalyvius, iš viso kurorte planuojama sulaukti apie pusketvirto šimto dalyvių. Jaunuoliai dalyvaus bendrose diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, darbo grupėse, bus rengiamos sportinės, orientacinės rungtys, kitos veiklos.

Ne tik jaunimo vasaros akademijos renginio dalyvių, bet ir jaunuolių iš visos Lietuvos laukia staigmena Palangos miesto savivaldybės dovana Lietuvos jaunimui Lietuvos ir Europos jaunimo metų proga – nemokamas koncertas Palangos koncertų salėje.

Prasmingos veiklos

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorės Lauros Janušienės, ekonomines bei socialines COVID-19 pandemijos pasekmes jaunimas jaučia itin aiškiai, tad jaunimo vasaros akademijos siūlomos veiklos suteiks galimybę skirtingų regionų, šalių jaunuoliams lavinti savo socialinius įgūdžius bei kompetencijas, paskatins juos įsitraukti į sprendimų priėmimo procesus ir suteiks tam reikalingų žinių, būtinų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai.

„Siekdami paskatinti jaunimą aktyviau įsitraukti į jiems skirtas veiklas, Jaunimo vasaros akademijoje jaunuolius informuosime ne tik apie Lietuvos jaunimo metų ir Europos jaunimo metų minėjimui kirtus renginius, bet ir apie tarpkultūrinio mokymosi galimybes Europos solidarumo korpuso ir ERASMUS+ programose, taip pat norime akcentuoti ir miestų-partnerių vaidmenį“, – kalbėjo L. Janušienė. Džiugu, kad šio renginio metu vyks Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamos veiklos.

Ne mažiau svarbu, pasak jaunimo reikalų koordinatorės, yra didinti Jaunimo savanoriškos tarnybos žinomumą bei skatinti savanorystę, taip pat – ugdyti saugius, nesmurtinius santykius tarp jaunimo vykdant smurto prevenciją ir informuojant apie galimybes gauti reikiamą pagalbą.

Jaunimo vasaros akademijos metu didelis dėmesys bus skiriamas ir socialinei įtraukčiai – bendrų užsiėmimų metu siekiama pažinti mažiau galimybių turinčių jaunuolių poreikius, skatinant toleranciją bei komandinį darbą.

Neliks be reikiamo dėmesio ir psichinė, emocinė bei fizinė jaunimo sveikata – siekiant teigiamų pokyčių šioje srityje, ieškoma galimybių didinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Šešioliktą kartą

Tai – tradicinis renginys Žemaitijoje, organizuojamas jau 16-ąjį kartą.

Jaunimo vasaros akademija – tradicinis kasmetinis jaunimui skirtas renginys, kurio metu keletą dienų jaunimas diskutuoja aktualiais klausimais, įgyja žinių, socialinių kompetencijų, kitų reikalingų žinių.

Daugiau informacijos apie renginįhttps://fb.me/e/2ptXl1XVu.

Daugiau aktualios informacijos apie Lietuvos jaunimo metus rasite https://jauni2022.lt/naujienos/.