Palangoje startuoja pramogų sezonas – Algis Kriščiūnas kviečia aplankyti atsinaujinusią parodą ir į paveikslus pasinerti virtualioje realybėje

2024
06 17

Į pajūrį plūstant poilsiautojų minioms, dažnas domisi – ką smagaus nuveikti prastu oru ar po saulės vonių. „Kablys + Jūra“ patalpose Palangoje įsikūrusi Algio Kriščiūno galerija šiemet nustebins dviguba pramoga – lankytojai galės ne vien apžiūrėti naujus menininko paveikslus, tačiau ir pasinerti į juos užsidėjus virtualios realybės akinius. Nuo birželio 15 dienos A. Kriščiūno kūrinių fone įsikurs kino erdvė „Hexa Cinema“, žiūrovams siūlanti virtualioje realybėje keliauti po atgijusius paveikslus bei gražiausius Lietuvos kampelius.

 

„Labai džiaugiuosi, kad šią vasarą mano galerijoje Palangoje atsiras virtualios realybės filmai. Tai taps dviguba patirtimi: paveikslų gerbėjai čia atras kiną, o kino mylėtojai – paveikslus. Tai ne atsitiktinis sutapimas, kadangi metų pradžioje įvyko virtualios realybės filmo „Žaisti Gyvenimą“ premjera. Jame ne vien atgyja dvidešimt paveikslų, tačiau ir skamba mano paties užrašyta jaudinanti istorija, kurią įgarsino atlikėjai Inga Jankauskaitė bei Mantas Jankavičius. Vis sulaukdavau klausimų, kada gi filmas atvyks į Palangą, tad dabar visus labai kviečiu į kino seansus, galerijoje vyksiančius nuo birželio 15 dienos iki pat vasaros pabaigos“, – pasakoja žinomas dailininkas, fotografas bei muzikantas Algis Kriščiūnas.

 

Menininko A. Kriščiūno galerijoje įsikurs virtualios realybės kino erdvė „Hexa Cinema“, jau beveik metus veikianti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Kino erdvės repertuare – du lietuviški filmai: režisieriaus D. Ulvydo kūrinys „Aš Lietuva“, kviečiantis patirti skrydį virš gražiausių šalies vietų, ir pagal A. Kriščiūno paveikslus sukurtas filmas „Žaisti Gyvenimą“.

 

„Žinia apie mūsų rodomus virtualios realybės filmus sklinda visoje Lietuvoje, o į kino seansus plūsta įvairaus amžiaus žiūrovai: nuo moksleivių iki senjorų. „Hexa Cinema“, komandos labai laukia mažesnių miestų ir miestelių, taip pat mokyklų bendruomenės, kurias vis stengiamės aplankyti – tačiau ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Kadangi pajūryje kasmet poilsiauja daugybė žmonių, kviečiame pasinaudoti proga ir išbandyti virtualios realybės kino pramogą atostogų metu. Kino seansai trunka iki pusvalandžio, tad tiks ir saulėtos dienos planams, kai norisi trumpam atsikvėpti, ir prastu oru, kai norisi turiningai praleisti laiką“, – pasakoja „Hexa Cinema“ vystytojas ir žinomas prodiuseris Žilvinas Naujokas.

 

Algio Kriščiūno galerijoje visą vasarą taip pat bus organizuojami kultūriniai renginiai: pokalbiai, susitikimai, diskusijos ir net kameriniai koncertai, apie kuriuos menininkas žada paskelbti savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Galerijos atidarymas vyks birželio 22 dieną, 18 valandą – jo metu A. Kriščiūnas pristatys daugiau kaip 50 naujų meno kūrinių bei išleistą knygą – meno albumą, kuriame sudėjo savo gražiausius paveikslus, šimtą istorijų bei eilėraščių.

 

Virtualios realybės kino erdvė „Hexa Cinema“ A. Kriščiūno galerijoje veiks nuo birželio 15 dienos. Filmus čia bus galima išvysti visomis savaitės dienomis: nuo pirmadienio iki penktadienio kino seansai bus rodomi 12.00–20.00 valandomis, o savaitgaliais 11.30–20.00 valandomis. Bilietus įsigyti galima vietoje bei internetu, kino erdvės svetainėje.

 

„Hexa Cinema“ – tai virtualios realybės kino erdvių tinklas, nuo 2023 m. rugsėjo veikiantis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Čia galima išvysti specialiai sukurtus, išskirtinius virtualios realybės filmus. „Hexa Cinema“ kino erdvėse naudojamos pažangiausios pasaulyje VR technologijos – jų dėka 360 laipsnių erdvės pojūtis žiūrovams suteikia galimybę patirti aukščiausios kokybės kino turinį ateities formatu. „Hexa Cinema“ repertuare – jau du lietuviški VR filmai: virtualios realybės patirtis „Aš Lietuva“ ir kelionė per atgijusių Algio Kriščiūno paveikslų istorijas „Žaisti Gyvenimą“.

Kontaktai pasiteiravimui:

Ivona Žilinskaja

Hexa cinema Vilniaus skyriaus vadovė

ivona@hexacinema.lt

+37068510759