Naujausia informacija Ukrainos karo pabėgėliams ir juos priimantiems palangiškiams

2022
03 16

Informacija ir pagalba: Palangos savivaldybės pagalbos pabėgėliams ir informacijos telefono numeris 8 659 49283 (Vytauto g. 112, Palanga).

Migracija: atvykusiems į Lietuvą karo pabėgėliams Lietuvos migracijos departamente (pajūryje – Klaipėdos registracijos centre) privalu užsiregistruoti per 72 valandas. Informuokite apie tai atvykusiuosius ir padėkite žmonėms iš Ukrainos iš anksto užsipildyti elektronines anketas – prašymus išduoti leidimą gyventi Lietuvoje  https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/informacija-ukrainos-pilieciams-1/migracijos-paslaugos.

Užpildyti gali padėti ir Palangos turizmo informacijos centras (Vytauto g. 94, Palanga).

Registravimasis apsigyvenus Palangoje arba keičiant gyvenamąją vietą: palangiškius bei kurorto įmones, priimančius ukrainiečius karo pabėgėlius pas save, prašome informuoti apie tai Savivaldybę el. p. jurate.mitkeviciute@palanga.lt, tel. 8 615 59396. Mums svarbu kaupti duomenis, kiek karo pabėgėlių yra mūsų mieste, kokia humanitarinė, psichologinė ar kitokia pagalba jiems reikalinga.

Apgyvendinimas: ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad apgyvendinimo paslauga Ukrainos karo pabėgėliams gali būti reikalinga ilgesnį laiką, net iki metų. Todėl gyventojai ar juridiniai asmenys, norintys priimti Ukrainos karo pabėgėlius, prieš pasiūlydami šią pagalbą, turi gerai įvertinti savo galimybes ir būti pasirengę apgyvendinimo paslaugą teikti ir aktyviojo kurortinio sezono metu. Norintieji priimti karo pabėgėlius turėtų kreiptis į Nacionalinį savanorių koordinavimo centrą tel. 1827,  https://stipruskartu.lt/#anketa.

Ugdymas: dėl vaikų ugdymo prašome kreiptis ir pateikti prašymą Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, Palanga), atsakingas kontaktinis asmuo – Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Varpiotienė, tel. 8 460 34170 arba 8 460 41403, el. paštas. vilma.varpiotiene@palanga.lt ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad registruoti Švietimo skyriuje būtina ir tuos moksleivius, kurie nelankys Palangos ugdymo įstaigų, o mokslus tęs nuotoliniu būdu, bendraudami su savo mokytojais Ukrainoje.

Sveikata: karo pabėgėliai priimami trijose Palangos poliklinikose, t.y. Palangos asmens sveikatos priežiūros centras, Vytauto g. 92, tel. 8 460 53 837; S.Kulikauskienės šeimos centras, Medvalakio g. 6, Palanga, tel. 8 460 31600;  Ave Medica klinika, Sodų g. 6, Palanga, tel. 8 603 05028.

Dėl maisto davinių pristatymo: kreiptis Palangos miesto socialinių paslaugų centras, tel. 8 630 13245.

Drabužiai, humanitariniai bei higienos paketai, SIM kortelės ir kt.: paramą teikia Palangos „Caritas“. Priėmimo laikas adresu Vytauto g. 88, Palanga (parapijos namai) pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 18 val.

Norintiems paaukoti: Palangos „Caritas“ surenka rūbus, avalynę, patalynę, žaislus, kitus daiktus, reikalingus žmonėms (tik geros kokybės, tvarkingus, švarius), surūšiuoja ir dalija atvykusiems iš Ukrainos žmonėms.

Daiktai priimami ir dalijami adresu: Plytų g. 42, Palanga (Palangos „Carito“ sandėlis) kovo 16, 17, 18  d. nuo 12 iki 17 val. Kitos savaitės daiktų priėmimo ir dalijimo laikas bus patikslintas kovo 18 d. Kilus klausimams galima skambinti Palangos „Carito“ koordinatorei Vilmai Vorienei 8-683 47223.

Darbas: Ukrainos karo pabėgėliai, norintys įsidarbinti Palangoje, laukiami Užimtumo tarnyboje (Vytauto g. 87, Palanga).