Kurorto gyventojų ir svečių patogumui – daugiafunkcinės stotelės Palangoje ir Šventojoje

2022
01 13

Palangoje ir Šventojoje įrengtos daugiafunkcinės, saulės baterija įkraunamos viešųjų erdvių paslaugų stotelės SUNECO. Šis įrenginys puošia viešąsias erdves bei technologiškai praturtina įvairiais, kasdieninį žmonių poreikį aprūpinančiais sprendimais. Palangoje stotelė įrengta greta Turizmo informacijos centro, Šventojoje – centrinėje aikštėje.

Stotelėje galima rasti:

  • Nemokamas Wi-Fi internetas.
  • Oro kompresorius dviračiams ir neįgaliųjų vežimėliams.
  • Mobiliųjų įrenginių įkrovimo funkcija.
  • Paspirtukų, elektrinių dviračių įkrovimo funkcija.
  • Aplinkos stebėjimo sistema.
  • Įrankių komplektas dviračiams.

Stotelės įrengtos Palangos turizmo informacijos centrui kartu su Kaliningrado turizmo informacijos centru įgyvendinant projektą „Gintaro krantas – tarpregioninės kultūrinio, pažintinio turizmo plėtros skatinimas Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado srities regionuose“ LT-RU-2-079 pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Pagrindinis šio projekto tikslas – kultūros tinklo tarp Kaliningrado ir Klaipėdos apskričių kūrimas, siekiant plėsti turizmo sektorių ir pritraukti daugiau vietinių bei užsienio turistų.

Projekto tikslinė grupė – vietiniai ir užsienio turistai. Projekto veikla ir sukurtais rezultatais siekiama pritraukti įvairaus amžiaus turistus iš įvairių šalių, kurie domisi kultūra ir istorija, siekia pažinti Baltijos jūros regioną.

Projekto naujovė grindžiama unikaliu bendrų tarptautinių gintaro turų kūrimu ir vietos amatininkų dalyvavimu. Planuojama, kad įgyvendinant projektą bus sukurta nauja sąsaja tarp tradicinių amatų koncepcijų regione. Tai padės skatinti turizmą Klaipėdos ir Kaliningrado srities regionuose ir taip pat rems amatininkus šiose vietose. Naujos turizmo paslaugos bus prieinamos ir reklamuojamos visus metus, parodant ryšius tarp šalių ir skatinant vietos kultūrą. Be to, turistai bus skatinami keliauti dviračiais, pėsčiomis. Tai padidins supratimą apie ekologines problemas ir padidins kelionių dalyvių fizinį aktyvumą. Taip pat stiprinamas dviejų susijusių šalių ir regionų bendradarbiavimas. Projekto naujumas taip pat atsispindės naudojant naujas technologijas ir priemones.